Wald Pharmaceuticals na shopex.cz: Spolupráce offline i online


S hrdostí oznamujeme naši novou spolupráci s Wald Pharmaceuticals, výrobci produktů Enzymel a Venzymel! Tato společnost vystavuje své inovativní produkty na veletrhu Pragodent na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA a nyní se rozhodla připojit k nám na shopex.cz. Díky tomu mohou zákazníci nakupovat produkty Enzymel a Venzymel pohodlně ze svého gauče 365 dní v roce.

Díky produktům Enzymel a Venzymel budete mít přístup produktům pro vaši ústní hygienu a zdraví. Jejich vysoce kvalitní produkty si získaly důvěru na trhu díky své efektivitě. Společnost Wald Pharmaceuticals, která je známá díky svým závazkům k výzkumu a vývoji, nám pomáhá zlepšovat péči o ústní zdraví jak lidí, tak jejich mazlíčků. Produkty Enzymel zahrnují zubní pasty a gely, které kombinují enzymy a další účinné látky, čímž podporují zdraví dásní a prevenci zánětů. Působí proti mikrobům, omezují jejich přilnavost na zuby a dásně a řeší tak příčinu zánětu v zárodku. Podporují také přirozeně vlhké prostředí v dutině ústní a cíleně zvyšují imunitu dásní a sliznic, například v případě cukrovky nebo chemoterapie. Produkty Venzymel nabízí veterinární ústní gely, které jsou ideální pro péči o zuby a dásně vašich domácích mazlíčků. Urychlují regeneraci a hojení v ústech vašich mazlíčků a snižují mikrobiální zátěž a tvorbu zubního plaku, čímž udržují ústa vašeho čtyřnohého kamaráda bez zápachu.

Navštivte nás na shopex.cz a objevte sílu enzymů s produkty Enzymel a Venzymel po celý rok!Jaro 2024 plné úspěchů


Jarní veletržní sezónu na výstavišti PVA EXPO PRAHA jsme zahájili patnáctého února veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD a končili jsme unikátním souběhem veletrhů bydlení, interiérového designu a zahradní architektury FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER v půli dubna. Našim návštěvníkům z řad odborné i široké veřejnosti jsme představili expozice celkem jednoho tisíce devíti set sedmi vystavovatelů z Česka, Evropy i zámořských kontinentů. Realizovali jsme 14 veletrhů a ve spolupráci s partnery jsme nabídli stovky doprovodných akcí. Veletrhy pořádané společností ABF, a.s. v Letňanech navštívilo celkem stodevadesát tisíc šest set čtyřicet jedna lidí.

Na podzim startujeme už pátého září, a to kontraktačním veletrhem dekorací, bytových doplňků a dárkového zboží FOR DECOR and HOME.Ohlédnutí za kvalitní přehlídkou české i zahraniční interiérové tvorby DESIGN SHAKER a FOR INTERIOR 2024


Již nyní se opět těšíme na setkání s Vámi, buď na podzimním veletrhu FOR INTERIOR, v termínu 3. - 6. 10. 2024 nebo opět na jarním souběhu veletrhů FOR INTERIOR, DESIGN SHAKER a FOR GARDEN, které se v příštím roce budou konat v termínu 3. - 6. dubna 2025.Po veletrzích nekončíme: Objevte s námi 'Můj Koberec' – Váš nový klíč k dokonalému domovu


Ačkoli veletržní sezona s akcemi For Interior a Design Shaker skončila, máme pro Vás ještě jeden skvělý tip na obohacení Vašeho interiéru!

 

Na shopex.cz jsme nadšeni, že i po konci veletržní sezony můžeme našim zákazníkům představit unikátní řadu produktů od našeho nového partnera – „Můj Koberec“. Tento významný dodavatel koberců nabízí širokou škálu řešení pro každý typ prostoru, od dětských pokojů, po kuchyně a koupelny, a dokonce nabízíme teď na jaře i tolik oblíbené dekorativní umělé trávníky.

 

Proč si na shopex.cz vybrat produkty od prodejce „Můj Koberec“?

 

1. Rozmanitost produktů:

Na shopex.cz naleznete od tohoto prodejce široký sortiment produktů.

Dětské koberce: Dětské koberce jsou speciálně navržené s myšlenkou na bezpečnost a inspiraci pro děti. Tyto koberce jsou nejen pohodlné a měkké, ale také se pyšní hravými vzory a barvami, které podporují kreativitu a hru. Kluci jistě ocení hrací koberec s motivem silnice nebo malí fotbalisti budou jistě nadšeni z koberce s motivem fotbalového hřiště. Pro malé slečny máme kruhový koberec s princeznami, který si mohou navíc vybarvit podle svých představ.

Kuchyňské koberce: Kuchyňské koberce jsou vysoce odolné a snadno se čistí, což je klíčové pro často zatěžované oblasti jako je kuchyň. Nabízejí se v různých designech, které doplňují jak moderní, tak rustikální kuchyňské styly. Velmi oblíbeným kouskem je protiskluzový běhoun Loop nebo koberec Loop, který rozzáří každou kuchyni.

Předložky do koupelny: Předložky do koupelny jsou vyráběné z materiálů, které odolávají vlhkosti, plísním a jsou protiskluzové. Tyto předložky přidávají teplý a bezpečný prvek do každé koupelny.

Umělé trávníky: Ideální řešení pro lidi, kteří chtějí nízkou údržbu a celoročně zelený vzhled svého venkovního prostoru. Umělý trávník je perfektní pro balkony, terasy a zahradní prostory.

 

2. Kvalita a inovace ve výrobě:

Technologie, které používá partner "Můj Koberec" k výrobě svých koberců, zajišťují, že každý koberec je vyroben s precizností a pečlivostí. Inovativní výrobní metody pomáhají zajistit dlouhou životnost produktů a zároveň umožňují detailní a složité vzory, které jsou esteticky přitažlivé a trvanlivé.

 

3. Udržitelnost a ekologický přístup:

Je kladen důraz na ekologickou udržitelnost. Materiály, které firma používá, jsou vybírány s ohledem na jejich dopad na životní prostředí. Díky tomu si můžete být jisti, že vaše volba je nejen krásná, ale i šetrná k planetě.

 

4. Závazek k excelenci:

„Můj Koberec“ neustále sleduje nejnovější trendy v designu a technologii, aby mohl nabídnout produkty, které nejen vypadají skvěle, ale jsou také praktické a trvanlivé. Pokud si koberec zakoupíte na našem marketplace shopex.cz, můžeme Vám zaručit nejvyšší úroveň zákaznického servisu, včetně poradenství při výběru správného koberce pro vaši domácnost.

 

Prozkoumejte naši nabídku na https://shopex.cz/mujkoberec-cz/ a vneste styl a komfort do každého kouta vašeho domova.Děkujeme všem účastníkům, partnerům a návštěvníkům!
VÝSLEDKY SOUTĚŽE GRAND PRIX 2024
Start veletrhů FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER a výhodné nabídky na shopex.cz


Ve čtvrtek odstartovala trojice významných veletrhů FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER na PVA EXPO PRAHA. K těmto událostem přinášíme i exkluzivní online akce prostřednictvím našeho marketplace shopex.cz, kde najdete výrobky přímo od vystavovatelů s atraktivními slevami.

 

Pokud jste profesionálem v oblasti interiérového designu nebo hledáte inspiraci pro váš domov, nenechte si ujít veletrh FOR INTERIOR. Zde si můžete osobně prohlédnout nejnovější inovace z oblasti nábytku, interiéru a bytového designu. Mnohé veletržní stánky jsou zaměřeny na produkty, které spojují bytový interiér s lidským zdravím a jejich produkty jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální komfort. Jeden z takových stánků má na PVA EXPO PRAHA náš partner 3D Express, který se specializuje na ergonomické židle ideální pro zlepšení vašeho pracovního prostředí a také pro podporu zdraví vaší páteře. Produkty od partnera 3D Express najdete do neděle 14.4. v hale 3, na stánku B15. Tyto ergonomické židle nabízíme s exkluzivní slevou 10 % na shopex.cz nejen v průběhu veletrhu. Akce potrvá až do 25. dubna 2024.

 

Delso Interiéry, další z našich partnerů, představuje na veletrhu inovativní řešení v podobě výškově nastavitelných elektrických stolů a ergonomických židlí, které jsou speciálně navrženy pro podporu efektivity a pohodlí ve vašem pracovním prostoru. Toto inovativní kancelářské vybavení si můžete prohlédnout na stánku B22 v hale 3. Produkty od partnera Delso Interiéry budou během a po skončení veletrhu k dispozici pro nákup na shopex.cz a do 25. dubna 2024 navíc za akční ceny.

 

Nevynechejte ani nabídku od partnera Mozabrick, od kterého na shopex.cz získáte slevu 15 % na unikátní pixelové mozaiky. Tyto mozaiky jsou fantastickým způsobem, jak proměnit standardní fotografie v oslnivé umělecké dílo, které přidá vašemu interiéru jedinečný charakter.

 

Pozvánka na PVA EXPO PRAHA je určena hlavně pro ty, kteří mají zájem o nejnovější trendy a produkty v oblasti interiérového a zahradního designu a inovací. Veletrhy probíhají do konce tohoto víkendu, poskytující výjimečnou příležitost pro všechny návštěvníky spojit fyzickou prezentaci produktů s výhodami online nákupů prostřednictvím marketplace shopex.cz. Využijte tuto unikátní šanci objevit nové produkty, získat profesionální rady od výrobců a následně si vybrané produkty zakoupit s atraktivními slevami online a dopravou zdarma až k vám domů.

 

Navštivte nás na shopex.cz a transformujte své domácí a pracovní prostředí do nejnovější trendů s produkty, které nabízíme za neodolatelné ceny.

 CZECH INTERIOR AWARD má své vítěze!


Boj o první tituly soutěže CZECH INTERIOR AWARD již má své vítěze. Ve čtvrtek 11. dubna byly v při veletrhu DESIGN SHAKER vyhlášeny výsledky hlasování odborné poroty a s nimi i cena veřejnosti.

O vítězství v pěti z celkem sedmi kategorií rozhodovala odborná porota složená z významných osobností odvětví interiérového designu. V jejím čele stanula předsedkyně Ing. Iva Bastlová, DiS., jejími kolegy byli MgA. Veronika Loušová, Ing. Arch. Šárka Daňková, prof. Akad. arch. Jan Fišer, Mgr. art. Jana Potiron, ArtD., Miroslav Hejda, doc. Ferdinand Chrenka, akad. soch., Elisabetta Rizzato a Ing. Lucia Haraslínova, Ph.D.

 

 

Vítězové jednotlivých kategorií:

 

SOUKROMÝ INTERIÉR – PROPOJENÝ PROSTOR

Víkendový dům Plechovka s dřevěným srdcem od Vladimíra Vašuta a under-construction architects pro skvělou práci s malým prostorem a perfektní spojení interiéru jako celku, jež je kompaktní. Je to krásná ukázka funkčnosti a příjemné atmosféry, kterou dokáže interiér vytvořit.

 

SOUKROMÝ INTERIÉR – JEDNOTLIVÉ MÍSTNOSTI

Dětský pokoj pro dvě školačky od Josefa Jurčíka a Viktora Sinajského z design ATAK. Porotci ocenili skvělou práci s prostorem, a to jak v horizontální, tak i vertikální poloze, a řadu dalších detailů, které projekt obsahuje. Nejde tu o WOW efekt, ale funkčnost i ergonomii a citlivé použití barevnosti.

 

VEŘEJNÝ INTERIÉR – HOTEL/UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ

Na seně – glampingová stodola na louce v Beskydech od Ondřeje Eliáše a RMBA Architekti. Při rozhodování brala porota v úvahu nejen interiér, ale hlavně atmosféru a zážitek, který přinese těm, kteří se zde ubytovali. Rozhodování v této kategorii bylo nejnáročnější z důvodů pestrosti přihlášených projektů.

 

VEŘEJNÝ INTERIÉR – RESTAURACE, KAVÁRNA, BAR

Pivnice na Štokách Bernard od Barbary Bencové a B2 Architecture. Interiér byl vybrán jako vítěz z důvodů práce s prostorem a také s detaily zařízení a různými neočekávány prvky v jinak očekáváném stylu pivnice. Kladně byl také hodnocen přístup ke korporátní identitě značky.

 

VEŘEJNÝ INTERIÉR – KOMERČNÍ A PREZENTAČNÍ PROSTORY

Obnova Červeného kostela v Olomouci od Miroslava Pospíšila z atelier-r za velice citlivé propojení historického objektu s moderním víceúčelovým vybavením dává celku osobitý charakter. Porotu zaujalo materiálové řešení a charakteristický výběr svítidel.

 

CENA TV BYDLENÍ

Rodinná vila Dům pod vrbou – vstupní prostor od Miroslava Stacha a Jany Stachové z Boq architekti. Interiér reflektuje dvě zásadní věci, které se sem povedlo propojit s exteriérem. Že místo je jedno z nejdůležitějších atributů kvalitního života a interiér by ho měl umět maximálně spojit. Příroda kolem vč. rybníka je zde v podstatě součástí interiéru. Stejně tak že méně je někdy více a minimalismus nemusí znamenat prázdný prostor. Na přírodní motiv navazují např. mechy vsazené do stěny a využito bylo přímé světlo k odrazu dřevěné podlahy, což oživilo moderní beton. Jde o úžasné propojení v moderním pojetí a vše tvoří jeden celek bez nutnosti dalšího vybavení. Obraz tu nemusí viset na zdi – díváte se na něj z oken každý den a každý den je trochu jiný…

 

CENA VEŘEJNOSTI

Rekonstrukce 10 mezonetových pokojů v nejvyšším patře hotelu Svornost v Harrachově od Nicol Mertinové-Sehnalové z No Limits Design. Projekt získal nejvyšší počet hlasů veřejnosti za stylovou rekonstrukci navazující na dvě již proběhlé etapy – rekonstrukce lobby, jídelny a baru a na rekonstrukci rodinných pokojů.Svět stěrek s architektem Alessandrem Galimbertim
MLUVÍME O DESIGNU na veletrhu DESIGN SHAKER
Nová posila z budoucnosti


Úspěch v marketingu je podmíněný neustálým sledováním a také zkoušením trendů a novinek v oblasti komunikace. Proto jsme rozšířili náš veletržní tým o jednoho člena, kterým je digitální dvojče generálního ředitele ABF, a.s. Martina Františka Přívětivého vytvořené pomocí AI. 

V čem je takzvaný avatar v marketingu přínosem? Dokáže hovořit téměř všemi světovými jazyky a pohodlně tak komunikovat i s našimi obchodními partnery ze všech koutů světa. Umí zaskočit za svou „originální předlohu“ a okomentovat kdykoliv jakékoliv téma, když je pan ředitel zrovna časově vytížen nebo nepřítomen. Veškeré důležité informace tak budou dostupné okamžitě a na většině našich online kanálů. 

Jeho první zakázkou byla pozvánka na dubnový veletržní souběh FOR PETS, FOR BEAUTY a FOR KIDS. Stejně jako každý nový člen týmu také náš avatar se musí učit a sžívat se s veletržním světem. Věříme, že bude pomocníkem v naší snaze přinést partnerům i návštěvníkům ještě komfortnější a rychlejší informace, které o našich akcích potřebují.

Držte mu palce!Už příští čtvrtek se vidíme na veletrhu DESIGN SHAKER


Nejdeme se vystavovat ani vytahovat, ale potřebujeme tvůj názor!

Připravili jsme pro vás bouřlivou smršť novinek a zajímavých materiálů a potřebujeme tě, abys nám pomohl vybrat ty nejlepší.

 

Co můžete očekávat?

Od desek s prořezávanými vzory od švýcarského giganta Bruag a unikátních desek vyrobených z recyklované bavlny, až po HPL s kamenným povrchem.

Tyto desky nejenže přinášejí jedinečný vzhled, ale také ukazují naši závaznost k udržitelnosti a snahu snížit ekologický dopad naší činnosti.

A co říkáte na desky s nano-matt úpravou? Ano, budou tu i ty staré dobré klasiky – desky z recyklovaných Petek, heraklit a akustické desky ve tvaru vlnitého plechu.

 

Na vašem názoru záleží!

Vaše názory, váš pohled a váš zážitek jsou pro nás zásadní. Bez vás bychom nemohli dělat to, co děláme, a proto chceme slyšet váš názor.

Vaše reakce nám pomohou nejen vybrat ty nejlepší produkty pro naši nabídku, ale také lépe porozumět potřebám našich klientů.

Některé z těchto produktů plánujeme začlenit do našeho sortimentu, abychom vám mohli nabídnout to nejlepší, co má trh k dispozici. A možná dokonce nabídnout pod naší novou značkou, která bude ztělesňovat vaše přání a naši vášeň pro kvalitu.

Těšíme se na setkání s vámi a na vaše nápady!

Buďte součástí našeho vývoje a pomozte nám udělat náš sortiment ještě lepším.

 

 HOST KONFERENCE MATERIÁL + TREND: světová autorita v oblasti barev Judith Van Vliet
Host konference MATERIÁL + TREND: Skandinávský trend expert: Jsme posedlí barvami
Konference Materiál + Trend
Novinky na veletrhu DESIGN SHAKER 2024
Jaké jsou aktuální trendy v akustice pro rok 2024?


Jaké jsou aktuální trendy v akustice pro rok 2024?

 

Každý obor ve stavebnictví má svoje trendy a stálice, které v interiérech vnímáme. Stejně tak i v akustice se dají pozorovat určité tendence. Na ně jsme se zeptali Stanislava Beránka, zakladatele ACUTECu, který se během několika let zařadil mezi lídry v oboru a jejich portfolio tvoří širokou paletu materiálů.

 

A proč právě sledovat trendy v akustice? Je to obor, o který je velký zájem jak z pohledu investorů, tak architektů a designérů. Protože v době velkých prostorů s minimalistickým čistým vzhledem a hladkých stěn bez dekorací, často vzniká rušivá ozvěna a je třeba ji řešit. Týká se to především kanceláří, restaurací a obchodů, ale nevyhýbá se to ani rodinným domům.

 

A pojďme tedy rovnou na trendy pro rok 2024, jaké myslíte že to jsou?

Jen uvedu, že se bavíme o prostorové akustice, tedy o snížení ozvěny, to jsou desky a materiály, které v interiérech vidíme. Oproti tomu stavební akustika (útlum hluku), totiž nikdy není vidět a jde o skladby a technické řešení, které jsou nejčastěji součástí stavebních konstrukcí (tj. stropy, příčky předstěny).

Akustika obecně je dnes součástí každého veřejného prostoru a tam kde se na ní zapomnělo, tak se často dodělávají opatření později. Protože sklo, laminát, sádrokarton, betonové stropy, a to vše zvyšuje rezonanci a ozvěnu. Je třeba mít v interiéru dostatečnou plochu pohltivých materiálů, které ji zjemní.

 

A jaké materiály právě frčí?

Trend, který vnímám napříč všemi typy materiálů, je jednoznačně využití recyklace. Je to skvělé, že právě v našem oboru se jí tolik daří. Jako typický příklad bych uvedl desky vyrobené z PET lahví. Mají dobré akustické vlastnosti, vzhled a povrch odolného filcu a používají se například na celoplošné obklady stěn, závěsné prvky nebo paravány. Tento materiál sleduji již několik let a v tomto roce očekávám jeho masivní nástup.

Stejně tak vnímám i oživení zájmu o desky z dřevní vlny a cementu, známé jako tzv. heraklity. Mnozí z nás si je představí jako nevzhledný obklad z dob minulých, ačkoliv aktuální produkce vychází z původní sto let staré receptury, která využívá dřevěného vlákna, cementu a vody. Vzniká tak materiál v pohledové kvalitě s industriálním vzhledem, který se dobře hodí k moderním interiérům.

 

Dalším nastupujícím materiálem, který ale zatím není moc známý, je micro-perforace dýhovaných desek.

Vestavěný nábytek, obklady, recepce – to vše dnes vídáme vyrobené z klasických desek. Ty jsou však plně odrazivé a často přispívají k nežádoucí ozvěně. Oproti tomu micro-perforace prakticky není vidět a desky mají vynikající pohltivé vlastnosti. Tento druh úpravy materiálu je možný také díky novým výrobním technologiím, které dokáží perforaci o velikosti menší než 1 mm.

Pokud můžeme zhodnotit, tak kovové podhledy jsou naprostým evergreenem v oblasti obchodních, ale i kancelářských prostor. Trendem by se dal nazvat tahokov, ten však vždy musí být doplněný o vloženou pohltivou izolaci, aby měl akustické vlastnosti, tedy obecně, každý kovový podhled sám o sobě není pohltivý a jeho vlastnosti ovlivňuje právě až izolace. Mimo tahokov jsou to také lamelové kovové podhledy, které zažívají velký boom. Existují v mnoha variacích a povrchových úpravách, a díky své „nesmrtelnosti“ bych je řadil taktéž mezi produkty, které přispívají k ekologii budov. Kov je totiž nejlépe recyklovatelným materiálem.

V interiérech se aktuálně často odhalují stropy a přiznávají technologie, rozvody, a proto je velký zájem o závěsné prvky, a to často samonosné, například kruhy nebo čtverce. Mohou být vyrobené ze skelné vaty, ale také z recyklovaných PET jako jsem uvedl v úvodu.

Jako poslední materiál, který stojí za zmínku vyzdvihnout, jsou parametrické lamely, které jsou tvořeny nejen pro zlepšení ozvěny, ale hlavně pro prostor samotný. Jde o tvary, které vytvářejí jedinečné interiéry. Vždy jde o zakázkovou výrobu na základě architektonických požadavků. Vhodných materiálů pro výrobu je vícero a je třeba zohlednit záměr a použití. 

 

A s čím se budeme letos loučit?

Na svém vrcholu, nebo spíše za ním, jsou v kancelářských a veřejných prostorech dřevěněné lamelové dílce. Ty nám vládly několik let a je patrné, že tento trend pomalu ustupuje. Ačkoliv v privátním bydlením tu s námi ještě nějakou dobu budou.

 

Co by se dalo také zmínit, je ústup klasických kazetových „čtverců“. Především všude tam, kde mají být vytvořené zajímavé prostory. Jistě, tento typ podhledu má svoje místo ve stavebnictví. Ale dříve to byl naprostý standard, který byl snad opravdu všude. A vnímám globálně, že se hledají spíše jeho alternace. Ve Skandinávii je to například zmíněný heraklit, který tyto dílce z velké části nahradil.

 

Kde můžeme čerpat inspiraci?

Zakládáme si, abychom v ACUTECU měli kvalitní, a hlavně široké spektrum materiálů a vždy bylo z čeho vybírat. A to vzhledem k přehršle informací a reklam na internetu na sociálních sítích moc dobře nejde. Osobně preferuji spíše osobní kontakt a objevuji tak opět krásu veletrhů, a to nejen u nás, kde i my se snažíme veřejnost seznámit s různými typy materiálů a představit je „na živo“.  Osobně se těším na podzimní veletrh Orgatec, který se koná jednou za dva roky v Německu. Je zaměřený především na kanceláře a výrobci akustických materiálů se sem sjíždějí z celého světa.

 

TZ ACUTEC
https://www.akustickepodhledy.cz/7-aktualnich-trendu-v-akustice-v-roce-2024/

 

 Oblast interiérového designu v Česku má novou soutěž: CZECH INTERIOR AWARD


Jediné výhradně české ocenění v oblasti interiérového designu určené pro české profesionální interiérové architekty a interiérové designéry.

Uzávěrka přihlášek je 23. února 2024.

Slavnostní vyhlášení proběhne 11. dubna 2024 při jarním souběhu veletrhů DESIGN SHAKER, FOR INTERIOR a FOR GARDEN po ukončení konference MATERIÁL + TREND na PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

 

Největší pražský organizátor veletrhů, společnost ABF, který má ve svém portfoliu také veletrhy z oblasti interiérového designu, zahájil prestižní soutěž pro profesionální interiérové architekty a designéry CZECH INTERIOR AWARD. Prestižní ocenění získalo záštitu Institutu interiérových designérů a své první vítěze ze sedmi kategorií oznámí na jarním veletrhu DESIGN SHAKER 2024. Zájemci se se svými projekty mohou hlásit do 23. února 2024.

Premiérový ročník soutěže CZECH INTERIOR AWARD představuje jediné ryze české ohodnocení práce tuzemských profesionálních interiérových architektů a designérů. Ti mohou přihlásit své realizované návrhy v oblasti privátních i veřejných interiérů. Dle podmínek soutěže je možné přihlašovat jak interiérové celky, tak i jednotlivé místnosti (například dětské pokoje, pracovny, kuchyně, ale i odpočinkové či multifunkční místnosti).

„Cílem tohoto projektu je podporovat obor interiérového designu, pomoci zviditelnit úspěšnou práci profesionálních návrhářů, ale i například českých výrobních a realizačních společností.

Rádi bychom také touto cestou inspirovali širokou veřejnost a ukázali, jak lze postupovat při zařizování vnitřních prostor, aby byl interiér moderní, esteticky vyladěný a přitom maximálně funkční,“ řekla ředitelka veletrhů FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER Věra Špáňová.

 

Získat ocenění mohou přihlášení soutěžící v sedmi kategoriích:

1. SOUKROMÝ INTERIÉR – PROPOJENÝ PROSTOR

2. SOUKROMÝ INTERIÉR – JEDNOTLIVÉ MÍSTNOSTI

3. VEŘEJNÝ INTERIÉR – HOTEL/UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ

4. VEŘEJNÝ INTERIÉR – RESTAURACE, KAVÁRNA, BAR

5. UDRŽITELNÝ INTERIÉR

6. CENA TV BYDLENÍ.CZ

7. CENA VEŘEJNOSTI

Ucházet se o ocenění CZECH INTERIOR AWARD mohou projekty realizované od roku 2021 do roku 2023 (rozhoduje termín ukončení realizace). Profesionalita jednotlivých přihlášených je podložena prokázáním IČ, a to jak u fyzických, tak i u právnických osob. O výsledcích rozhodne devítičlenná porota složená z pečlivě vybraných odborníků z oblasti praxe, školství a médií včetně zahraničního zástupce.

Možnost přihlásit se byla spuštěna 20. září 2023, a to na portálu www.interioraward.cz

 Kalendář akcí pro rok 2024


Zapište si termíny našich akcí, kterých se chcete letos zúčastnit! Rozhodně je z čeho vybírat. Děkujeme vám za přízeň v minulém roce. Díky vám jsme největším a nejúspěšnějším moderním veletržním areálem v České republice. Kalendář akcí 2024 si můžete také stáhnout jako pdf soubor ZDE.

 PF 2024
Nakupujte na shopex.cz, marketplace PVA Expo Praha


Rádi bychom Vám oznámili skvělou novinku!

Na našem marketplace shopex.cz naleznete nového partnera - firmu WMX STORE, která vystavuje na veletrhu Motocykl Praha. Tato společnost je hrdý držitel prestižního certifikátu nejlepšího prodejce PITBIKE. 

Tento certifikát nám poskytuje jistotu, že WMX STORE nabízí nejen produkty, ale i odborné znalosti, které zákazníci shopex.cz ocení. Bez ohledu na to, zda jste zkušený jezdec nebo teprve začínáte, WMX STORE vám poskytne všechnu nezbytnou podporu a vybavení, abyste dosáhli svých cílů.

WMX STORE je místo, kde začíná vášeň pro dobrodružství mimo silnici. Díky jejich snaze být jedničkou na trhu a díky prvotřídnímu zákaznickému servisu se stávají skvělým partnerem pro naši komunitu motosport nadšenců.

Jsme velmi nadšeni z této nové spolupráce a pevně věříme, že společně s WMX STORE dokáže zákazníkům shopex.cz nabídnout ještě více možností a nezapomenutelných zážitků.

Využijte tuto skvělou příležitost a nakupujte na našem online obchodním portálu shopex.cz, kde můžete objevovat prvotřídní produkty od WMX STORE!
 Zapište si termín a naplánujte svoji účast na výběrovém veletrhu DESIGN SHAKER 2024!


Jubilejním 10. ročníkem nic nekončí, právě naopak! Synergie, která panuje v platformě DESIGN SHAKERU, je fantastická a ideální pro start dalšího ročníku. V tomto roce se představil ve své historicky nejlepší kondici! Buďte u toho s námi i příští rok!
 

Rádi bychom vás pozvali k prezentaci na 11. výběrovém veletrhu interiérového designu DESIGN SHAKER, který se uskuteční 11.–14. 4. 2024 (čtvrtek až neděle) na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech, opět v souběhu s veletrhy FOR INTERIOR a FOR GARDEN.

Veletrh moderního designu, novinek a trendů pod kurátorským dohledem zahajuje svoji druhou dekádu na českém trhu.

VYUŽIJTE JEDINEČNOU PŘÍLEŽITOST K PREZENTACI VAŠICH DESIGNOVÝCH NOVINEK, TRENDŮ A INSPIRACÍ NA VELETRHU DESIGN SHAKER A BUĎTE VIDĚT VE SVĚTĚ INTERIÉROVÉHO DESIGNU!

 

Dlouhodobým cílem veletrhu Design Shaker je podpora obchodování.

Video z jarního souběhu veletrhů ke zhlédnutí ZDE.

Statistika největšího jarního souběhu veletrhů DESIGN SHAKER, FOR INTERIOR, FOR GARDEN 2023:

• 358 vystavovatelů    • 24 700 m2 výstavní plochy    • 25 368 návštěvníků


​​​​​​​Nevíte, zda by byl pro vaši firmu veletrh Design Shaker vhodný?

Nabízíte kvalitně zpracovaný moderní design?                                                                              ANO

Jste připraveni pro obchodování s koncovým klientem i architektem?                                         ANO

Vyvíjíte nové produkty a chcete je prezentovat?                                                                           ANO

Patříte do segmentu moderního nábytku či vybavení nebo doplňků pro zakázkovou výrobu?    ANO

Pak je DESIGN SHAKER pro vás to pravé!

Již nyní vám rádi připravíme nezávaznou nabídku dle vašich individuálních potřeb a požadavků a zodpovíme vaše případné dotazy.

 

Společnými silami opět vytvoříme jedinečnou akci s kvalitním designem a skvělou atmosférou.

Těšíme se na vás na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech!Děkujeme všem účastníkům, partnerům a návštěvníkům!


Děkujeme všem účastníkům, partnerům a návštěvníkům!

Jarní souběh veletrhů FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER je za námi a stal se největší jarní událostí oborů interiérů, zahrad a designu. Na výstaviště PVA EXPO PRAHA dorazilo téměř 26 tisíc návštěvníků, kteří se seznámili s produkty více než 350 vystavovatelů.

Veletrh DESIGN SHAKER se letos uskutečnil již podesáté a představil se ve své historicky nejlepší kondici. Nabídl produkty společností, studií i samostatných designérů z Česka i zahraničí a seznámil návštěvníky s aktuálními interiérovými trendy. Jubilejní ročník nabídnul také možnost setkání s osobnostmi tuzemského i zahraničního designu.

V centru akce nazvaném DESIGN CAFÉ se zájemci, kteří plánují změnit svůj domov, mohli zúčastnit inspirativních přednášek, workshopů i prezentací. Novinkou letošního roku byla konference MATERIÁL + TREND. Jejím stěžejním tématem byly rozličné materiály, jejich vlastnosti a možnosti a také trendy v oboru interiérů. Jedním z významných hostů byla trendová specialistka Anja Bisgaard Gaede z Dánska, která nadchla účastníky svojí přednáškou.

Bylo zde k vidění vše pro váš dokonalý domov a zahradu na jednom místě.

Již nyní se opět těšíme na setkání s Vámi na DESIGN SHAKER v příštím roce, v termínu 11. – 14. dubna 2024, anebo ještě před tím na podzimním veletrhu FOR INTERIOR, který se uskuteční v termínu 19. – 23. 4. 2023, i tentokrát v souběhu se stavebním veletrhem FOR ARCH.OHLÉDNUTÍ ZA JARNÍM SOUBĚHEM VELETRHŮ FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER
Výsledky soutěže GRAND PRIX 2023


Slavnostní vyhlášení cen GRAND PRIX 2023 je za námi!

Odborná porota veletrhu DESIGN SHAKER ocenila tyto exponáty:

 

1. MÍSTO GRAND PRIX

FIRMA: YOURDESIGN s. r. o.
EXPONÁT: Element Easy Space Sphere Lamp Natural
Porota ocenila tvarosloví svítidla postavené na dokonale zvládnuté technologii ručně foukaného skla. Celé svítidlo je z jednoho kusu, což z něj dělá mistrovský kus českých sklářů.

 

2. MÍSTO GRAND PRIX

FIRMA: Sakypaky s. r. o.
EXPONÁT: sedací vak PERSEUS
Vak připomíná už spíše křeslo, díky šití a použité kombinaci materiálů ve výplni není po dosedu „rozplizlý“, ale kompaktně drží tvar. Příjemné sezení, promyšlený polštářek s magnety a střih z tohoto kousku dělá víc jak vak.

 

3. MÍSTO GRAND PRIX

FIRMA: SCANDIUM s. r. o.
EXPONÁT: jídelní stůl, SM33
Stůl z roku 2000 navazuje na svého ikonického předchůdce SM32. Dánský design Skovby SM33 vyniká svou jedinečnou rozkládací funkcí, která umožňuje rozšíření stolu pomocí jednoho plynulého pohybu. Spolu s vybraným materiálem a harmonickým tvarem tvoří moderní kus nábytku.

 

ČESTNÉ UZNÁNÍ POROTY:

FIRMA: BRIK a. s.
EXPONÁT: komoda BARBAKAN 2
Celkově lze říci, že tato komoda je vynikajícím příkladem kvalitního řemesla a designu. Je to nejen krásný kus nábytku, ale také praktický a funkční prvek, který vynikne v moderním interiéru pro náročné klienty jako solitér.

 

OCENĚNÍ ZA NEJLEPŠÍ VÝSTAVNÍ EXPOZICI TOP EXPO

FIRMA: DLAŽBY.NET
Prezentace obkladů a dlažeb je možné udělat i jiným způsobem než jen vystavením ve stojkách. Obložení vnitřku rychlí, ze kterých je expozice vystavena porotu nadchl svou komunikací s návštěvníky. V krychlích je jako doplněk zmenšená sanita vyrobena 3D tiskem. Zákazník si tak lépe představí efekt dekoru podlahy a obkladu na zdi.

 

Při snaze vyhodnotit expozice byla porota dost rozpačitá nad nevyužitým potenciálem vystavovatelů. Prezentace je finančně i časově náročné a zdá se, že vystavovatelům ve fázi návrhu expozice dochází dech. Ač obklopeni designéry a architekty neumí využít jejich potenciál při návrhu stánku? Nebo nechtějí a nevidí, že promarní velkou část potenciálu podstaty vystavování? Kreativita, nápaditá prezentace, snaha zaujmout, to vše chybí. Naopak stále stejné stavby expozice známé z minulých let, snaha ukázat vše na malém prostoru, převládá.NEJŠIRŠÍ VÝBĚR PRO VÁŠ DOKONALÝ DOMOV A ZAHRADU


FOR INTERIOR FOR GARDEN 2023 DESIGN SHAKER - největší souběh veletrhů bydlení, designu a zahrad proběhne od čtvrtka 30. března do neděle 2. dubna v Letňanech

„Nenechte si ujít největší jarní souběh veletrhů bydlení designu a zahrad FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER. V šesti výstavních halách i na venkovní ploše se můžete seznámit s trendy a produkty nábytkářského oboru, interiérového designu i zahradní architektury. Pro rady si můžete zajít k profesionálům nebo si užít zajímavý doprovodný program.

Již 18. veletrh FOR INTERIOR je nejvýznamnější akcí svého druhu v Česku. I letos bude plný novinek, ale také osvědčených produktů a nabídne široký výběr nábytku a interiérového zařízení. Představí velký výběr sedaček, postelí, nábytek do obývacích a dětských pokojů, ložnic i kuchyní. Nebudou chybět doplňky, bytový textil a osvětlení. Velký výběr bude i mezi produkty určenými pro úpravy interiéru – podlahy, akustické panely, materiály pro obnovu interiéru a mnoho dalšího

 

10. jubilejní veletrh DESIGN SHAKER má letos opravdu co nabídnout! Těšit se můžete na novinky a premiéru řady českých tvůrců i nové zahraniční značky. Také program uvede mnoho zajímavého, například na téma: Jak se definují trendy a Trendy v interiéru pro rok 2024 bude hovořit na své přednášce specialistka Anja Bisgaard Gaede z Dánska, hlavní host konference MATERIÁL + TREND, která se uskuteční v rámci veletrhu. Mezi přednášejícími bude také český designér Jiří Krejčiřík.

Třetí den veletrhu, v sobotu 1. dubna, proběhne SOBOTNÍ DOPOLEDNE S DESIGNEM - přednáškový blok s kurátorkou veletrhu Veronikou Loušovou, kdy šest témat provede účastníky úskalími navrhování a realizace. Je určený všem, kteří plánují změnit svůj domov. Rozhodují se, jak vše provést a zjišťují co zařízení bytu a domu vlastně obnáší. Od pátku do neděle vždy od 14 hodin bude probíhat přednáška na téma Trendy v interiéru, kde na Vás čeká vše o barvách, dekorech a vzorech pro nadcházející období. Závěrem se pomyslně přenesete na veletrh Heimtextil do Frankfurtu nad Mohanem, kde se interiérové trendy vždy prezentují.

Ve speciální expozici MATERIÁL MARKET, která je zaměřena na prezentaci zajímavých materiálů do interiéru se přímo setkáte s dodavateli, kteří vám sdělí detailní informace.

Veletrh pro zahrady FOR GARDEN se tentokrát ukáže ve své největší síle a rozsahu. Představí téměř všechny zahradní obory a doposud nejrozsáhlejší přehlídku pergol a zimních zahrad. I jeho programová část bude každý den plná floristických vystoupení, ukázek květinových dekorací a umění hvězd české a slovenské floristické scény, doplněná vystoupeními známých osobností. Chybět nebude ani tradiční soutěž středních zahradnických škol OTVÍRÁNÍ JARA.

Na jednom místě získáte kompletní informace pro váš krásný domov a zahradu. Oficiálními vozy veletrhu je značka Ford


Hledáte-li ten správný osobní nebo užitkový vůz, najdete ho u partnera veletrhu, automobilky Ford. Navštivte na veletrhu v hale 2D stánek Ford Kačmáček nebo si řekněte si o nabídku jednoduše na http://bit.ly/nabidkaFord .Akustické budky - trend, který bude i ve Vaší kanceláři


Velké otevřené kanceláře, mají mnoho výhod v podobě přizpůsobení aktuální situaci, velikosti týmu, kooperaci a podobně.

Nevýhodou, kterou mnoho z nás zažilo, je ztráta soukromí a nekomfort v podobě videohovorů.

Řešením jsou akustické budky a boxy, kde se uzavřete a můžete v klidu vyřídit hovory, nebo meeting s kolegy.

Konstrukce a vybavení je koncipované pro každodenní používání. Jsou dobře odhlučněné, větrané tak abyste se v nich cítili komfortně.

Součástí veletrhu bude i česká premiéra akustických budek ASIKA a 4KONCEPT, které si můžete vyzkoušet na stánku firmy ACUTEC, Hala 4 -C18.

Více informací také najdete na webu: www.akustickepodhledy.cz

 Jubilejní 10. ročník veletrhu DESIGN SHAKER přivítá návrat známých značek nábytku a interiérových ateliérů!


I letos bude plný novinek, ale také osvědčených produktů, nabídne široký výběr nábytku a interiérového zařízení a také odborných rad, jak zařídit interiér, abyste se doma cítili co nejlépe.

MOW - Morávek Original Wood     TVOŘÍME V SOULADU S PŘÍRODOU, s láskou ke dřevu a k trvalým hodnotám.
Se značkou MOW si domů pořizujete srdce domova, kolem kterého se bude odehrávat váš rodinný život. A přesně takový je i jejich nábytek. "Zvolili jsme si toho nejlepšího dodavatele, kterým je sám les. S pečlivostí vybíráme to nejlepší dřevo, které do nábytku MOW otiskne svou originální kresbu a nadčasovost a uchová ji po celé generace." (ze slov zakladatele MOW Ladislava Morávka). Na DESIGN SHAKERU představí také nabídku podlah a dřevěné obklady.

Firma Sakypaky představí novinky z řady INONO pro horké léto 2023 a to jak pro interiér, tak pro OUTDOOR. Na letošním veletrhu v premiéře to budou Sedačky Zeus INONO, ty vás překvapí svou pohodlností. Sofistikované a originální sezení nejen pro terasy, ale také přímo k bazénům. Snímatelné a pratelné potahy ze špičkových materiálů s vysokou UV odolností a ochranou proti poškození chlorem nebo i slanou vodou. Těšíme se nasezenou!

Slovenská společnost INPORTANTE se především věnuje zařízením interiérů na klíč od stavební realizace až po dodávku interiéru. Má bohaté zkušenosti nejen se zařizováním interiérů prodejen, kaváren a restaurací, ale také pracuje pro mezinárodní značky, s nimiž má vytvořeny dlouhodobé vztahy.

MF ART 
Markéta Fleischnerová tvoří interiéry srdcem, její interiéry mají obrovskou moc a mají vliv na to, jak se cítíme a jestli jsme v životě šťastní, dokáže léčit tělo i duši. Dává pocit bezpečí, kde můžeme prožívat lásku, být sami sebou, tvořit a růst. Takový interiér chce pro vás vytvořit. Jak sama říká „chci, abyste se domů těšili“.

Atelier GIRAFA
Čistota stylu a individuální přístup je doménou Atelieru Girafa. V atelieru najdete komplexní servis pro vaše vymazlené dětské pokojíčky! Nabízí kvalitní nábytek, doplňky i hračky, ale i práci designéra a montážní služby. Každý pokojíček je jedinečný originál, stejně jako vaše děti.V expozici DESIGN GALLERY se představí se svými designovými solitéry renomované firmy s jedinečným a nezaměnitelným stylem.


V expozici DESIGN GALLERY se představí se svými designovými solitéry renomované firmy s jedinečným a nezaměnitelným stylem.

KAPLAN NÁBYTEK

Více jak 85 let vyrábí nejlepší rozkládací stoly a židle z masivu.
Letos přichází s unikátní instalací, ve které najdete hodiny ORA z limitované edice a nový kulatý rozkládací stůl Elica. Hodiny ORA navrhl designér Václav Mlynář, expozici studio MONUMENT OFFICE.

BRIK  - partner pro kompletní řešení interiéru.
Je slovenský výrobce nábytku, který si v průběhu své 30-leté historie vytvořil svůj jedinečný a nezaměnitelný styl výrobků s důrazem na design, kvalitu a komfort. Nejnovější kolekce komod je vzdušná, s reliéfním provedením dvířek, detailem otočení dýhy a v celkové linii je opět vidět rukopis akad. sochaře Ivana Čobeje, který design nábytku Brik výtváří. Volbou materiálových provedení, rozměrových úprav a dalších specifických požadavků se nábytek Brik může stát společným dílem. Při výrobě každého produktu používá nejkvalitnější materiály, které jsou precizním řemeslným zpracováním transformovány do nábytku. Jako jeden z mála výrobců s vlastním portfoliem prvků vyrábí nábytek v různých oblastech interiérového designu, jako jsou rodinné domy, vily, restaurace, hotely, kancelářské prostory, společenské prostory, jachty.

Rott design 

Je rodinná firma zabývající se výrobou masivního nábytku - především stolů. 
Originální design, kvalita zpracování na nejvyšší úrovni. Jeden kus dřeva, jeden kus nábytku.
V expozici DESIGN GALLERY představí originální masivní jídelní stůl s přírodní hranou.
Masivní stůl od firmy Rott design je vyroben z jednoho kmene více jak stoletého stromu. Snoubí se v něm řemeslná zručnost se zachováním přírodních prvků. Stůl pro Vás vyrobí u Rotta na míru. Můžete tak mít stůl až 4 metry dlouhý, ke kterému se pohodlně vejde až 14 strávníků.

TD lamps
Interiérové osvětlení pro den i noc.
Industriální lampa TABOO má industriální design, subtilní hravou konstrukci, 3D pohyb stínidla a nespočet barvených variant – to je stojací lampa TABOO. Svítidlo TABOO získalo ocenění za nejlepší exponát na výstavě SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE.DESIGN SHAKER bude mít i své nováčky!


Na veletrhu DESIGN SHAKER budou mít svoji premiéru, ale ve světě designu již jsou viditelní a známí svojí originalitou a netradičním zpracováním materiálů. Tak si je u nás nenechte ujít.

YLGU je první českou firmou, která vyrábí betonový designový nábytek technikou ohýbání betonu. Díky této technologii, která je založena na precizní řemeslné práci, je možné vyrobit betonové produkty, které je takřka nemožné dosáhnout jiným způsobem. Každý kus je tedy originálem.

Majstrštych Design je ryze česká rodinná firma, která tvoří a vyrábí moderní a designový nábytek z poctivého masivního dřeva a bytelné konstrukce. Takové spojení je zárukou maximální kvality a jedinečnosti s nadčasovým vzhledem. Designový nábytek je 100% český a můžete si být jistí jednou věcí: Majstrštych je na celý život!

Česká společnost YOURDESIGN se zaměřuje na vlastní výrobu designových svítidel, nábytku a optického systému Altitudo. Dbá na jedinečnost a maximální využití českých zdrojů i řemeslného umění. Vlajkovou lodí je řada svítidel Element Easy, nabízející variabilitu a originální řešení dle přání klienta. Nabízí možnost být náročným klientem a poznat, že i v naší zemi jsou moderní a kvalitní materiály.

Pod značkou MATA představí nadaný absolvent londýnské Royal College of Art Matyáš Barák první produkty, mezi kterými najdete ohebné svítidlo My Light, skleněné vázy 3-Way či sedací objekty Tripus. Novinkou je modulární knihovna MATA, kterou si uživatelé mohou sami přizpůsobit. Stačí si napočítat dílky, zvolit vnitřní členění, vybrat barvu a materiál posuvných dvířek a originální kus nábytku je na světě.TRENDY V INTERIÉRU OD ODBORNÍKA


Přednáška designérky a specialistky na trendy Ivy Bastlové.

Od pátku do neděle bude každý den od 14 hodin probíhat přednáška na téma Trendy v interiéru, kterou si pro návštěvníky připravila designérka a specialistka na trendy Iva Bastlová.

Čeká vás kompletní přehled barev pro nadcházející období, jejich možnosti použití, kombinací i důvodů jejich definování. Hovořit se však bude také o dekorech a vzorech, které k trendům neodmyslitelně patří.

Závěrem přednášky vás Iva pomyslně vezme na veletrh Heimtextil do Frankfurtu nad Mohanem, kde se interiérové trendy tradičně prezentují na velké ploše.
Podíváte se tak nejen na expozici, ala také na kompletní přehlídku nových trendů a směrů.SOBOTNÍ DOPOLEDNE S DESIGNEM


SOBOTNÍ DOPOLEDNE S DESIGNEM

Nenechte si ujít! BLOK PŘEDNÁŠEK s kurátorkou Veronikou Loušovou v Hale 4 v DESIGN CAFÉ

Dopolední blok prezentuje šest témat odborníků na interiéry. Návštěvníky provedou úskalími navrhování a realizace. Tři design studia s odlišným stylem a zaměřením poodhalí svoji práci. Dozvíte se, jak navrhují designéři, jak designér může ovlivnit vaše bydlení. Jak důležitá je dispozice prostoru a funkce detailů.

 

Z praktického úhlu pohledu odborníci proberou téma přírodní látky, jako krásný ale i funkční prvek pro stínění. Měkké textilie a dobrá dispozice pozitivně ovlivňují i bytovou akustiku, kdy dodatečné řešení může být oříšek. S návrhem bydlení souvisí i použitý materiál na stěnách a moderní stěrky. Témata se také dotknou designu osvětlení a vhodných materiálů pro nábytek.

 

Sobotní dopoledne s designem bude uceleným blokem výstupů, pro ty, kteří plánují změnit svůj domov. Rozhodují se, jak vše provést a zjišťují co zařízení bytu a domu vlastně obnáší. Lepší představu si mohou návštěvníci také udělat o práci designéra a přínosu hodnotě bydlení, které vstup odborníka přináší. Zajistěte si včas místo v Design café a neváhejte se odborníků zeptat co vás zajímá.

 

 

11.00 – 11.20 I VIZUALIZACE - JAK A PROČ?

Zjistěte, jak je dnes jednoduché dělat vizualizace a rendering. Podívejte se na poslední technologie. Nechte si poradit ohledně nejčastějších chyb při tvorbě i čtení vizualizací. Přijďte se inspirovat.

Pořadatel: lumiartsoft, ABF Přednášející: Ondřej Valach, Web: www.lumion.cz

 

11.20 – 11.40 I LÁTKY V MODERNÍM INTERIÉRU

Látky interiér zútulní a vytvoří skutečný domov. Navíc jsou funkční a dodají prostoru hloubku. Často se na dokončení textiliemi zapomíná nebo se závěsy vnímají jako přežitek, zejména pokud máte žaluzie. Jak si s okny a látkami poradit, aby byly praktické a komunikovali s vámi zvoleným stylem? Jaké jsou výhody i nevýhody žaluzií, záclon a závěsů?

Pořadatel: Hana Kroa Studio, ABF, Přednášející: Hana Kroa, Web: www.hanakroa.com

 

11.40 – 12.00 I „FORMA VERSUS ÚČEL“

V designu by měla být forma a účel navzájem provázány a navzájem se podporovat. Forma by měla sloužit účelu a zároveň by měla být esteticky přitažlivá. To znamená, že by neměla být jedna strana nadřazena druhé. Avšak kde je hranice, kdo ji určuje, kde se nám tyto aspekty v designu daří a kde ne. Pojďme probrat spolu FORMU a definujme správně ÚČEL.

Pořadatel: YOURDESIGN, ABF, Přednášející: Michal Řehák, Web: www.yourdesign.cz

 

 

12.00 – 12.20 I AKUSTIKA V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

Stavební a prostorová se týká i soukromého bydlení. Bydlení v loftech s betonovým stropem a litou podlahou. Místnosti a hladké plochy nábytku. Pokud neholdujete kobercům a závěsům může vám vadit akustický diskomfort, který takové prostory mají. Řešení akustických prvků není určeno jen pro komerční prostory, ale lze jej připravit i pro domy a byty. Rozhovor o možnostech řešeních a radách, jak se těmto problémům ideálně vyhnout.

Pořadatel: ACUTEC, ABF, Přednášející: Stanislav Beránek, Web: www.akustickepodhledy.cz

 

12.20 – 12.40 I DOKONALÝ DESIGN

Studio představí vlastní pohled na tvorbu návrhu interiéru. Zaměří se na klíčová témata, jako jsou prostor, proporce a barvy. Také na chyby, kterých je vhodné se vyvarovat, stejně jako oblasti, na které je vhodné klást důraz. Přednáška se také bude věnovat principům symetrie a asymetrie, které mohou být využity k dosažení dokonalého designu interiéru.

Pořadatel: RADOTÍN MANOR DESIGN, ABF, Přednášející: Jakub Stach, Ondřej Kubový, Web: www.radotinmanor.com

 

Sobotní dopoledne s designem

12.40 – 14.00 I ORIGINÁLNÍ DEKORATIVNÍ STĚRKY BEZ SPÁR V KOUPELNÁCH

Vnímání interiérů se neustále vyvíjí. Mění se designové trendy a přicházejí nové technologicky pokrokové materiály, které designérům umožňují vytvářet moderní a mimořádně zajímavé řešení interiérů. Originální dekorativní stěrky bez spár v koupelnách pro snadnou údržbu jsou designovou novinkou, která nabízí nadčasový vzhled, širokou nabídku barev, dekorů i struktur. Doprovodem budou praktické ukázky.

Pořadatel: DSluxdecor, ABF, Přednášející: Sklenková Dáša, Web: www. dsluxdecor.czNESIA - komfort a design s emocí


Nenechte si ujít možnost se znovu setkat v Letňanech se slovenskou firmou Nesia.

Představíme vám novou komplexní kolekci nábytku, se kterou si velmi efektivně a vkusně zařídíte jakýkoliv interiér. A to od výjimečných sedacích souprav, kde se spojují funkční prvky s elegancí a požitkem z pohodlného sezení, přes čalouněné postele, na kterých poznáte pocit kvalitního uzdravujícího spánku a relaxace, až po nadčasový variabilní nábytek s propracovanou funkcionalitou do celého interiéru, který prezentuje nové trendy v bydlení. Čím je nábytek z Nesie výjimečný? Kvalitou provedení až do posledního detailu, odborně a s velkou pečlivostí vybíranými ověřenými materiály, propojením od návrhu po vlastní výrobu a realizaci, více než dvacetiletou zkušeností v nábytkovém segmentu a hlavně možností přizpůsobení interiéru na míru. Víme, že každý člověk je výjimečný, má své vlastní představy o bydlení,  my jsme  připraveni odborně poradit a přizpůsobit jakýkoliv interiér vašim individuálním potřebám. Uvidíme se na výstavě nebo v nově otevřené výstavní expozici v Praze?Konference MATERÁL a TREND


Ve čtvrtek 30. března se při zahájení veletrhů koná konference Materiál + Trend, která je určena interiérovým i produktovým designérům, architektům, výrobcům i dodavatelům interiérového vybavení i dalším profesionálům. Těšit se můžete například na přednášku od specialisty Anjy Bisgaard Gaede, která se zaměřuje na definování nových trendů, nebo na vstup úspěšného českého designéra Jiřího Krejčíříka. On-line registrace je nutná předem. Více na www.konference-interiery.cz/material-trend/ Buďte vidět ve světě interiérového designu!


Představte své novinky a originální produkty na 10. jubilejním ročníku DESIGN SHAKER 2023!

Vánoční pohodu jsme již nechali za dveřmi a v plném nasazení pro vás opět připravujeme největší jarní výběrový veletrh DESIGN SHAKER 2023, který se tradičně uskuteční v souběhu s veletrhem FOR INTERIOR a FOR GARDEN.

Rádi bychom vás pozvali k účasti a představení vašich originální designových novinek a produktů na veletrhu ve svých expozicích v sekci BIG DEAL a FRESH SPACE interiérovým architektům, designérům, odborné veřejnosti a všem, kdo zařizují a vybavují interiér a příznivcům designu.

Centrem a živým srdcem celé akce opět bude kavárna DESIGN CAFÉ s aktuálními interiérovými trendy, přednáškami a prezentacemi vašich novinek, kde i vy máte příležitost podpořit oblíbenou kreativitu návštěvníků vašimi workshopy.

Pro jubilejní ročník připravujeme ve spolupráci s designérkou Ivou Bastlovou významnou novinku jarního souboru veletrhů bydlení, a to jednodenní odbornou akci pod názvem KONFERENCE MATERIÁL + TREND, by  konference INTERIÉRY (nejvýznamnější akce o designu interiérů, nábytku a materiálů pro výrobu nábytku v ČR, v roce 2022 proběhl již 11. ročník). Jejím hlavním tématem jsou rozličné materiály, jejich vlastnosti a možnosti a také trendy v oboru interiérů. Konference je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům a prodejcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Milí tvůrci a výrobci, oslovte nás a společným úsilím a kreativním přístupem jistě zdárně připravíme prostor pro kvalitní prezentaci vašich produktů a novinek na 10. jubilejním ročníku DESIGN SHAKER 2023. Těšíme se na Vás!10. jubilejní ročník veletrhu interiérového designu DESIGN SHAKER!
Pozvánka na ENERGO SUMMIT 2022


Zveme vás na 7. ročník energetického summitu, jehož cílem je podpořit veřejnou debatu ke směřování české energetiky v budoucnu s ohledem na existující i budoucí možné problémy, pomoci k prezentování nezbytných a v řadě i nepopulárních kroků pro občany ČR a přispět k celospolečenské i politické podpoře rozvoje energetiky ČR.

V rámci konference vystoupí zástupci státní správy a jejich institucí, podnikatelských a zaměstnavatelských svazů, energetického sektoru atd., což umožní prezentovat návrhy řešení ze širokého spektra pohledu na tento sektor.

Zaměření konference, která bude rozdělena do 2 navazujících bloků, je následující:

Blok 1:

  • Současný stav energetiky v ČR, SEK, Green deal, problémy a plány
  • Energetická bezpečnost ČR

Blok 2:

  • Problémy na energetickém trhu z pohledu dodavatelů energie i zákazníků
  • Prezentace konkrétních řešení pro zákazníky

Vstup na summit je zdarma

Generálním partnerem akce je Skupina ČEZ.

DATUM A MÍSTO KONÁNÍ:
7. června 2022 od 10.00 hod. (registrace účastníků již od 9.30 hod.), Kongresový sál, Vstupní hala II, PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, 199 00 Praha 9 - LetňanyVeletrhy FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER udělily TOP EXPO za nejpoutavější expozice


Soutěž organizátora veletrhu o nejpůsobivější expozici, která je zároveň funkční a splňuje kritéria pro komunikaci se zákazníkem.

Ocenění TOP EXPO DESIGN SHAKER 2022 bylo uděleno dvěma společnostem bez pořadí:

POLSTRIN DESIGN s.r.o.

Firma v rámci expozice vtipně zužitkovala zbytkový materiál z potahů. Ekologicky v duchu udržitelného trendu. Kabelky lze použít i jako vzorkovník potahových materiálů firmy. Svůj vysněný potah odedneška můžete nosit i na nákupy nebo obchodní schůzky. Stačí si vybrat tvar z nabízených druhů kabelek.

MARIELI

Jak znovu a znovu vytvořit expozici s lůžkovinami aby zaujala, může být náročné. Snová instalace postele vnořená do probouzejícího se jara. Brand koresponduje s přírodním bio produktem lůžkovin a expozice ho skvěle podpořila.

Ocenění TOP EXPO za FOR INTERIOR jaro 2022 získala firma:

POLYSTONE s.r.o.

Dekorativní materiály vždy vynikají ve své kráse  ve velkých formátech než v malých vzorcích. Velkoformátové desky s dramatickým žílováním, podpořené nasvícením skvěle vystihují krásu prodávaných produktů a působí na návštěvníky jako magnet.ŽIVĚ od 13.30: doprovodný program veletrhů FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER


PŘÍMÝ PŘENOS doprovodného programu veletrhů FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER odstartuje ve čtvrtek 31. 3. 2022 ve 13.30. Sledujte přednáškový blok designérky Ivy Bastlové Jak zařídit interiér? Ergonomicky, esteticky, ekologicky. Více informací o veletrzích na www.forinterior.cz a www.designshaker.cz.

 Nové trendy v řešení prostorové akustiky najdete na DESIGN SHAKERU


Více jak 65% lidí, kteří pracují v kancelářích, veřejných budovách, nebo halách trápí nepříjemný hluk a ozvěna. Velké prostory, hladké stěny a tvrdé povrchy, to vše přispívá k nevhodnému prostředí. Právě tento faktor ovlivňuje naše soustředění, výkonost a má vliv i na zdraví.

Správné akustické řešení vždy vyžaduje důkladné plánovaní pro vyhodnocení vhodného materiálu. V dnešní době jsou trendy ekologické produkty z dřevní vlny a cementu, recyklovaných PET-lahví, nebo například z frézovaných MDF. Ať už se jedná o akustické podhledy, obklady stěn, nebo mobilní paravány. Ve spolupráci s firmou ACUTEC s.r.o můžete v rámci veletrhu vidět galerii těchto aktuálních materiálů a blíže se s nimi seznámit.

Galerie bude součástí DESIGN SHAKERU, takže ji určitě neminete.  www.akustickepodhledy.czTo je název bloku přednášek s kurátorkou DESIGN DESIGN Veronikou Loušovou

 

Kdy? V PÁTEK 1. 4. 2022

Kde? Hala 4, 4B08, DESIGN CAFÉ

 

Jaké přednášky Vás čekají a co všechno se dozvíte?

Malý byt nemusí představovat handicap bydlení. Při chytrém řešení nemusíte malou plochu pocítit jako sklad, kam se chodí jen přespat. Minimalismus čistých linií s poctivým řemeslem, který je zároveň i v dnešní době módně nazvaný „udržitelný“ byl vždy dobrou strategií pro zařizování bytu.

 Začlenění venkovních ploch k práci i odpočinku se může zdát náročné. Neužívané terasy a balkony lze využít snadněji, než myslíte. Lepší klima pro bydlení získáte pomocí rostlin, vertikální systémy pro interiér a exteriér jsou snadno udržovatelné.

11.00 – 11.20 |  NÁBYTEK Z MASIVU V 21. STOLETÍ

Stůl a postel jako základní kameny domova. Masivní dřevo je svou kvalitou nepřekonatelné. V nadčasovém pojetí vás může provázet po celý život i v 21.století.

Pořadatel: Javorina, ABF a.s.

11.30 – 11.50 | VERTIKÁLNÍ ZAHRADOU K LEPŠÍMU KLIMATU OKOLÍ

Vertikální zahrady si většina představí v komerčním prostoru a fasádách velkých budov. Jsou vhodné ale i pro soukromé využití a menší plochy teras, balkonů a předzahrádek. Vnitřní prostory pokojů získají větší vlhkost vzduchu. V létě své okolí ochladí. Systém může i recyklovat vodu a šetřit energii.

Pořadatel: Zahrady s.r.o., ABF a.s.

Partner: TVbydleni.cz

12.00 – 12.20 | PRAKTICKÉ ZMĚNY V BYTĚ

Obměny v bytě přináší novou energii do celé domácnosti. Někdy stačí vyměnit dekorace. Při zařizování nového se zase vyplatí důkladně plánovat a počítat s dlouhodobým používáním.

Pořadatel: Lusito, ABF a.s.

12.30 – 12.50 | MINIMALISMUS V LOŽNICI

K povlečení někdo přistupuje netečně, pro někoho je velké téma. Faktem je, že spánek a kvalitní materiály patří k sobě. Skandinávií inspirované myšlenky, čistota designu a udržitelný materiál.

Pořadatel: GIVILI, ABF a.s.

 

Více na https://designshaker.cz/program/Jak si co nejlépe zařídit interiér?


To se dozvíte na souběhu veletrhů FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER, které se konají od 31. března do 3. dubna na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Návštěvníkům bude radit i česká designérka Iva Bastlová v rámci speciálního doprovodného programu! Přijďte načerpat inspiraci i nakoupit. Více informací najdete na www.forinterior.cz a na www.designshaker.cz.

 

 

 

 Veletrhy a akce bez omezení


Od 14. 3. 2022 již nejsou platná  žádná mimořádná opatření proti koronaviru vztahující se na konání veletrhů a dalších akcí na výstavišti. Zrušena tak byla i povinnost nošení respirátorů v uzavřených prostorech.

Veletrhy a další akce pořádané na výstavišti se tímto krokem vracejí do podoby, jak jsme je znali před pandemií. Těší nás rostoucí zájem vystavovatelů i návštěvníků o akce v letošní sezóně a věříme, že tento trend bude úspěšně pokračovat.

Přestože formální kontroly zmizely, výstaviště PVA EXPO PRAHA zůstává bezpečným místem, kde dbáme na zvýšenou hygienu a bezpečnost všech účastníků. Těšíme se na vás na nejbližších akcích!PVA EXPO
Dopravní omezení v oblasti Letňan


 

Vážení návštěvníci veletrhů v areálu PVA EXPO PRAHA,

 

věnujte pozornost této informaci ohledně dočasného omezení dopravního provozu v ulici Tupolevova.

 

Z důvodu rekonstrukce v úseku Beranových – Veselská bude dopravní režim v oblasti Letňan řešen následovně: provoz ve směru od Čakovic směrem k areálu PVA EXPO PRAHA Letňany bude po celou dobu trvání rekonstrukce bez omezení, ale v opačném směru - do Čakovic - bude provoz umožněn pouze autobusům MHD a cyklistům, pro ostatní dopravu je vyznačena objízdná trasa po komunikacích Beranových a Veselská.

 

Termín rekonstrukce: 1. 3. – 10. 4. 2022. Více informací na opravujeme.toNa veletrh již bez certifikátu!


 

Důležitá změna!! Veletrhy jsou nyní přístupné bez prokazování bezinfekčnosti týkající se koronaviru. Tento krok znamená mnohem větší komfort jak pro naše návštěvníky, tak vystavovatele. Zároveň věříme, že je to signál oznamující blížící se konec koronavirové pandemie, na který všichni netrpělivě čekáme. 

 

I bez kontrol certifikátů zůstávají naše veletrhy bezpečným místem, kde dbáme na zvýšenou hygienu, dezinfekci či rozestupy účastníků. Těšíme se na vás na veletrhu, který již proběhne ve zlepšené atmosféře, bude se těšit většímu zájmu návštěvníků i vystavovatelů a přinese potřebný restart veletržních příležitostí.Připravujeme DESIGN SHAKER v roce 2022
KONFERENCE INTERIÉRY - NEBUDEME CHYBĚT!
Jaké dřevěné podlahy jsou vhodné do kuchyně?


Velké otevřené prostory vládnou interiérům a propojení kuchyně a obývací části je dnes velice žádané.

Není divu, že se tak opouští klasický model rozdílných typů podlah pro tyto místnosti a i v kuchyňské části se tak setkáme se dřevěnou podlahou. Je to ale v hodné řešení ? A na co si dát pozor ?

 

Jednoznačně v kuchyni budete řešit její denní provoz a údržbu. Dřevo má výhodu teplé, designové a přirozené podlahy. S údržbou je jejich pověst ovšem nevalná. To je nejčastější omylem z minulosti, kdy se podlahy opatřovaly vrstvou nekvalitního laku, která se rychle opotřebovala. A vznikaly škrábance, fleky a velká míra opotřebení byla viditelná již po několika letech.  Následovala nákladná renovace při použití brusek. Proto při výběru dřevěné podlahy zvažte ty přírodně olejované, které mají výhodu že se dobře udržují a dají se jednoduše oživit doplněním oleje během let bez nutnosti renovace. Olejovaný povrch totiž má přirozený film, který nevpíjí mastnotu nebo špínu. 

 

Například rakouský výrobce dřevěných podlah na svoje výrobky dává záruku 30let a to na aplikaci jak v kuchyni ale také v koupelně, nebo vstupní chodbě. Více na www.podlahyaschody.czZrušení jarního veletrhu
PF 2021
Veletrh Design shaker v novém termínu!!


 

Vážení obchodní přátelé, vystavovatelé, mediální partneři a návštěvníci!

Rádi bychom Vás informovali o důležité změně v termínu konání dalšího ročníku veletrhu DESIGN SHAKER, který tradičně doprovodí FOR INTERIOR  A FOR GARDEN a premiérově se přidají veletrhy FOR WOOD, FOR THERM.

Tento rozšířený souběh proběhne 15.–18. 4. 2021 v areálu PVA EXPO PRAHA. Vzhledem ke koronavirové situaci v České republice jsme byli nuceni tradiční březnový termín posunout, a podpořit tak vyšší bezpečnost vystavovatelů i návštěvníků.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou!NAKUPTE NA SVÁTKY NA ON-LINE VELETRHU


Oblíbený veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY v Letňanech v letošním roce sice ustoupil koronavirové epidemii, ale dárky pro rodinu a své nejbližší bude možné pořídit si prostřednictvím projektu Virtuální vánoční dny 2020, který nabídne produkty tradičních vystavovatelů pomocí internetu.

Online verze veletrhu nazvaná Virtuální vánoční prodejní trh 2020 vychází vstříc zákazníkům, kteří si každoročně chtějí nakoupit dárky na jednom místě. Současně podporuje české výrobce, řemeslníky, designery a dodavatele vánočního zboží.

Jak na virtuálním trhu nakupovat? Internetový portál https://virtualni.vanocnidny.cz/ nabízí produkty ve virtuálním tržišti, které se člení na Fashion zónu s módou a módními doplňky od mladých designerů, Česky jarmark s ručně vyráběnými výrobky, Vánoční hody pro milovníky klasické sváteční i netradiční gastronomie a na Vánoční trh s pestrou nabídkou zboží všech kategorii. Stačí si na webu zvolit oblíbenou firmu a vybrané zboží přidat do košíku, nebo si můžete zboží nechat přivést na výstaviště v Letňanech.

PŘEJEME POHODLNÉ A BEZPEČNÉ NAKUPOVÁNÍ.Polní nemocnice na PVA Expo Praha


Veletržní areál PVA EXPO PRAHA v Letňanech se momentálně stal první polní nemocnicí pomáhající v boji proti koronavirové epidemii v Česku. Proměnil se v klíčové záložní místo pro péči o pacienty nakažené lehčí formou nemoci Covid-19. V souvislosti s tímto děním se letňanský areál až do odvolání neprodyšně uzavírá veřejnosti a bude primárně v užívání Ministerstva zdravotnictví ČR. 

Video z příprav polní nemocnice na našem výstavišti si můžete prohlédnout níže.

 

Věříme, že tato mimořádná situace brzy pomine a soubor jarních veletrhů FOR INTERIOR, DESIGN SHAKER, FOR GARDEN, FOR HABITAT A SVĚTLO V ARCHITKTUŘE se bude moci uskutečnit dle plánu. Nyní již pracujeme na jeho přípravách a budeme Vás průběžně informovat o dalším vývoji.

 

Těšíme se opět na setkání s Vámi na našich veletrzích.Ministerstvo zdravotnictví ČR: Veletrhy běží dál!


Přestože ve středu 16. září oznámilo ministerstvo zdravotnictví zavedení zpřísňujících protiepidemických opatření, veletrhy zůstávají v nastaveném režimu a podzimní veletržní sezóna v Letňanech pokračuje podle plánu. Jak ukázaly již realizované akce AUTOSHOW PRAHA, FOR PETS a FOR DECOR & HOME, na výstavišti PVA EXPO PRAHA se úspěšně podařilo nastavit zdravotně-organizační opatření, která maximálně zajišťují bezpečnost a komfort návštěvníků a vystavovatelů.

Postup zpřísňování opatření v souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace v ČR jasně ukazuje, že veletrhy a s nimi související akce nejsou rizikovým místem pro širokou veřejnost a právem tak mohou pokračovat v realizaci plánovaného kalendáře. Ministerstvo zdravotnictví ČR ve středu 16. září uvedlo, že je nutné novými opatřeními snížit sociální kontakt v rizikových provozech, mezi něž zabezpečená výstaviště rozhodně nepatří. Nadále ve stejném režimu proto mohou pokračovat veletrhy, trhy, výstavy a jim podobné akce.

Zároveň není nutné více omezovat počet lidí ve vytčených sektorech. „Nadále platí pravidlo, že prostor, ve kterém se vnitřní hromadné akce konají, musí být rozdělen do organizačně oddělených sektorů, jinak u vnitřních prostor je maximální kapacita sektoru 500 osob. Každý sektor musí mít svůj individuální vstup z venkovních prostor nebo jsou organizátoři povinni vstupy a výstupy ze sektorů časově regulovat tak, aby nedocházelo k nežádoucímu shlukování,“ uvádí ministerstvo.

Přípravy na následující akce podzimu intenzivně běží a již ve dnech 22. až 26. září přivítá letňanské výstaviště návštěvníky nejvýznamnější události sezóny – stavebního veletrhu FOR ARCH. Ten se letos koná v souběhu s veletrhem zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN. Již v prvních říjnových dnech se v Letňanech představí veletrhy FOR GASTRO & HOTEL (1.–3. 10.) a FOR INTERIOR (1.–4. 10.). Stejně jako při předchozích akcích, také během těch následujících budou na výstavišti PVA EXPO PRAHA nastavena speciální pravidla jako stavebně oddělené sektory, povinnost nošení roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel, regulace počtu návštěvníků v sektorech v jeden okamžik i dezinfekce prostor.AUTOSHOW úspěšně prověřila připravenost veletrhů v PVA EXPO PRAHA


Největší česká automobilová výstava AUTOSHOW PRAHA byla prvním a také úspěšným bodem veletržní sezóny letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Premiérová událost podzimu prověřila nově nastavená organizační a zdravotnická pravidla na výstavišti a ukázala, že je možné zajistit plynulý a bezpečný průběh akcí i s potřebnými opatřeními. Ve dnech 28. až 30. srpna vzbudila AUTOSHOW PRAHA velký zájem veřejnosti a během tří dnů ji navštívily tisíce lidí.

Stavebně oddělené sektory, povinnost roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel i redukce počtu návštěvníků v jednotlivých sekcích veletrhu v jeden okamžik – tato i mnoho dalších bezpečnostních opatření proměnily letňanské výstaviště v bezpečnou zónu, a přitom zůstal zachován komfort pro návštěvníky a vystavovatele. Úvodní akce veletržního podzimu v Praze se vydařila na jedničku a ukázala, že si veřejnost může užít oblíbené události bezpečně a přitom pohodlně.

Výstava AUTOSHOW PRAHA přinesla amatérským nadšencům i profesionálům z automobilového odvětví mnoho zajímavostí. Ve spojení s tuningovou výstavou ESCAPE6 PRAGUE CAR FESTIVAL zaměřenou především na upravené a sportovní vozy bylo k vidění mnoho zajímavostí, proběhlo také několik národních premiér významných značek, kdy se na veřejnosti poprvé ukázaly například Mazda MX-30, ŠKODA OCTAVIA COMBI RS iV nebo Ford Explorer PHEV. Konala se i jedna světová premiéra v podobě elektrického vozu značky Kaipan. Nechyběly atraktivní prototypy i bohatý doprovodný program. Celkem se v Letňanech prezentovalo 42 značek.

Veletržní sezóna v PVA EXPO PRAHA pokračuje dál a návštěvníci si mohou vychutnat své oblíbené akce s maximální bezpečností. Již ve dnech 3. až 6. září se koná veletrh FOR PETS, o týden později od 10. do 12. září proběhne FOR DECOR & HOME a v termínu 22. až 26. září se bude konat stavební veletrh FOR ARCH v souběhu s akcí FOR GARDEN. Více o programu najdete na www.pvaexpo.cz.

Více fotografií z AUTOSHOW PRAHA 2020 najdete ve fotogalerii.Těšíme se na Design Shaker  v roce 2021


Přípravy na výběrovou přehlídku interiérového designu Design Shaker  2021 byly zahájeny. Po neuskutečněném ročníku v roce 2020 se na Vás budeme těšit 21.-25.3.2021.Křeslo Haiku, designovka, které se těžko odolává!


Společnost Casamoderna je interiérové studio s mnohaletou zkušeností z oblasti prodeje designového nábytku, pokládky podlah a výrobků atypických interiérů na míru. Kromě široké nabídky veškerých nábytkových solitérů, kuchyní, či podlah s láskou vytvářejí celé interiéry. 

 

V jejich nabídce nalezneme české i zahraniční produkty od různých designérů. Jedním z nich je křeslo Haiku, navržené italským Studiem Zanellato Bortotto. Elegantní křeslo si hraje s kombinací materiálů a povrchovými úpravami. Můžete si ho prohlédnout a vyzkoušet spolu s dalšími v showroomu firmy ( www.casamoderna.cz).Výběrový veletrh DESIGN SHAKER se letos neuskuteční


Je nám velmi líto, že trvající nepříznivá situace ohledně výskytu onemocnění Covid-19 na území České republiky a v celém světě neumožnila konání 9. výběrového veletrhu interiérového designu – DESIGN SHAKER. Přes veškeré snahy najít náhradní termín ještě v letošním roce jsme se nakonec se všemi partnery dohodli na konání veletrhu až na jaře 2021, v termínu 25.-28.3.

 

Děkujeme všem fanouškům designu za přízeň a vyjadřovanou podporu v této mimořádné době. Vážíme si toho a těšíme se na setkání se všemi vystavovateli, partnery a návštěvníky na této oblíbené akci v PVA EXPO PRAHA v Letňanech v příštím roce.Aktuální sdělení společnosti ABF, a.s. k opatření Bezpečnostní rady státu


Vážení návštěvníci, obchodní a mediální partneři,

 

v souvislosti s mimořádným opatřením vydaném dnes 10. 3. 2020 Bezpečnostní radou státu se odkládají všechny naše veletržní a jiné akce s předpokládanou účastí nad 100 osob. Opatření se týká nejbližších akcí pořádaných v PVA EXPO PRAHA.

 

UZAVŘENÍ PROVOZU

V souvislosti s mimořádným opatřením vydaném dne 10. 3. 2020 Bezpečnostní radou státu, se do odvolání uzavírá provoz areálu a odkládají všechny veletržní a jiné akce.

 

V nejbližších dnech vás budeme informovat o dalším postupu.


V Praze dne 10. 3. 2020

 Informace ke vstupenkám zakoupeným v předprodeji na vstupenky-pva.cz


Vážení návštěvníci veletrhů,

 

vzhledem k dnešnímu rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, které s účinností od 10. března od 18 hodin ruší všechny veřejné akce s předpokládanou účastí nad 100 osob, jsme byli nuceni s okamžitou platností zrušit předprodej vstupenek na výstavy FOR CARAVAN, FOR BOAT, festival KOLEM SVĚTA a veletrhy FOR BIKES, FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER.

 

Tento zákaz byl vydán v souvislosti s nepříznivým vývojem výskytu onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem v Evropě. Jedná se proto o zásah vyšší moci a nastalá situace nás velmi mrzí. V nejbližších dnech přistoupíme k vracení peněz za již zakoupené vstupenky v plné výši převodem na účet, ze kterého platba za vstupenky byla uhrazena.

 

UZAVŘENÍ PROVOZU

V souvislosti s mimořádným opatřením vydaném dne 10. 3. 2020 Bezpečnostní radou státu, se do odvolání uzavírá provoz areálu a odkládají všechny veletržní a jiné akce.

 

Věříme, že budeme moci akce uspořádat v náhradních termínech. Aktuální informace o termínech konání výstav a veletrhů v PVA EXPO PRAHA v Letňanech prosím sledujte na www.pvaexpo.cz nebo na sociálních sítích. Těšíme se, že se s vámi brzy potkáme na některé z příštích akcí, jakmile pominou zdravotně-bezpečností rizika a jejich pořádání bude znovu umožněno.

 

V Praze 10. 3. 2020td_lamps představí svítidla ZIPPOO


Po úspěšném roce 2019, kde jsme obdrželi čestné uznání za design na veltrhu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE za stojací lampu TABOO, se kterou se můžete opět těšit na setkání ve stánku 3C04 v hale 3, kde vám také představíme aktuální i novou kolekci svítidel s názvem ZIPPOO.

ZIPPOO

Podoba svítidla ZIPPOO byla inspirována sněhovými pusinkami, které každoročně s rodinou připravujeme.Receptem je česká tradiční ruční práce a český materiál zdrhovadlo. Na jednom svítidle bylo použito více jak 90 metrů zipů. 

Velikosti svítidla ZIPPOO je také možné měnit na základě požadavku zákazníka. Velké výhody tohoto osvětlení je údržba. V případě, že svítidlo je zaprášené, snadno stínidlo sundáte a vyperete v pračce.

 

Těšíme se 

 

 www.tdlamps.czKolekce Oval od MM Interiér
Příroda je nekonečným zdrojem inspirace.
Inovativní betonové řešení pro interiérový design
DEN NĚMECKÉHO DESIGNU
Značka Perdok & Novotná propojuje design s funkčností a kvalitou
Grena a.s. se představí na DESIGN SHAKERU
Kolekce křesel nejen pro manažerské kanceláře
MANTA je kolekce elegantních čalouněných křesel
Vlastníma rukama vyrábí porcelánové zásuvky a vypínače mnoha tvarů a barev


Mulier je středočeská porcelánka. Naučili se porcelán uhnětat do tvaru vypínačů a zásuvek. Nedělají sériovou výrobu na strojích. Pravě proto má každý jejich kousek duši a je tak trochu jiný, nejsme retro. Nesnaží se na nic navazovat. Nevyráběl je děda, babička ani nikdo koho známe. Jejich designy jsou nové pro tuto a budoucí dobu. Pro lidi, kteří hledají kvalitní materiály, design, který jim vyhovuje nebo si prostě chtějí udělat radost.MOW – ORIGINALITA, ČESKÉ DŘEVO, PRECIZNÍ ZPRACOVÁNÍ


Originální, ručně opracovaný nábytek vyrábí v krkonošské Jilemnici.
Zakládají si na tradičním zpracování výhradně českého dřeva. Vytváří pro Váš interiér výjimečný a jedinečný nábytek.

www.moworiginal.czHOME STAGING - zvýšíte efektivitu  .. a zjednodušíte svou práci


HOME STAGING

Zvýšíte efektivitu  .. a zjednodušíte svou práci

Ukázkový nábytek pro domácnost vyjadřuje originalitu a chuť k designu v minimálním stylu. Kromě toho byly přijaty technické a funkční volby za účelem zlepšení nebo alespoň zrychlení montáže, a to díky lehkosti a jednoduchosti prvků.

 

+ 40% zisku za polovinu času

Statistiky prodeje realitních kanceláří jsou konkrétní údaje o tom, jak Home Staging mění způsob prodeje nemovitosti, a ještě více o tom, jak tato zařízení zkracují dobu prodeje a zvyšují hodnotu nemovitosti (až do výše 15%).

Konečně můžeme říci, že díky dočasnému vybavení bude váš prodej ještě výhodnější a především rychlejší!

 

Více informací na www.nabytekzkartonu.czČeské značky nábytku a bytových doplňků představí DECO LOCO


Interiérové studio DECO LOCO nabízí svým zákazníkům produkty hned několika českých značek nábytku a bytových doplňků i dodavatelů materiálů, dekorativních povrchů a dalšího vybavení interiérů i exteriérů.

 

Stánek ukazuje  kreativní práci interiérového designéra a propojuje různé použité prvky do celistvé kompozice.

 

Designové laminátové materiály firmy Duet se skvěle hodí k betonovým a dekorativním stěrkám značky Betcore a přírodním materiálům. Celý stánek bude opět provoněný bytovými vůněmi Vuudh a zářit díky ikonickým lampám Lusito. Lusito ukáže i pohodlné posezení a nebudou chybět útulné dětské pokojíčky.

 

Snažíme se přinášet inspiraci, náš showroom slouží pro schůzky nejen s koncovými klienty, ale také poskytuje zázemí architektům a bytovým designérům, kteří jsem mohou přivést své klienty a spolu s nimi objevovat možnosti, které nabízí různé barvy a materiály.

 

Více na www.lusito.cz