Křeslo Haiku, designovka, které se těžko odolává!


Společnost Casamoderna je interiérové studio s mnohaletou zkušeností z oblasti prodeje designového nábytku, pokládky podlah a výrobků atypických interiérů na míru. Kromě široké nabídky veškerých nábytkových solitérů, kuchyní, či podlah s láskou vytvářejí celé interiéry. 

 

V jejich nabídce nalezneme české i zahraniční produkty od různých designérů. Jedním z nich je křeslo Haiku, navržené italským Studiem Zanellato Bortotto. Elegantní křeslo si hraje s kombinací materiálů a povrchovými úpravami. Můžete si ho prohlédnout a vyzkoušet spolu s dalšími v showroomu firmy ( www.casamoderna.cz).Výběrový veletrh DESIGN SHAKER se letos neuskuteční


Je nám velmi líto, že trvající nepříznivá situace ohledně výskytu onemocnění Covid-19 na území České republiky a v celém světě neumožnila konání 9. výběrového veletrhu interiérového designu – DESIGN SHAKER. Přes veškeré snahy najít náhradní termín ještě v letošním roce jsme se nakonec se všemi partnery dohodli na konání veletrhu až na jaře 2021, v termínu 25.-28.3.

 

Děkujeme všem fanouškům designu za přízeň a vyjadřovanou podporu v této mimořádné době. Vážíme si toho a těšíme se na setkání se všemi vystavovateli, partnery a návštěvníky na této oblíbené akci v PVA EXPO PRAHA v Letňanech v příštím roce.Aktuální sdělení společnosti ABF, a.s. k opatření Bezpečnostní rady státu


Vážení návštěvníci, obchodní a mediální partneři,

 

v souvislosti s mimořádným opatřením vydaném dnes 10. 3. 2020 Bezpečnostní radou státu se odkládají všechny naše veletržní a jiné akce s předpokládanou účastí nad 100 osob. Opatření se týká nejbližších akcí pořádaných v PVA EXPO PRAHA.

 

UZAVŘENÍ PROVOZU

V souvislosti s mimořádným opatřením vydaném dne 10. 3. 2020 Bezpečnostní radou státu, se do odvolání uzavírá provoz areálu a odkládají všechny veletržní a jiné akce.

 

V nejbližších dnech vás budeme informovat o dalším postupu.


V Praze dne 10. 3. 2020

 Informace ke vstupenkám zakoupeným v předprodeji na vstupenky-pva.cz


Vážení návštěvníci veletrhů,

 

vzhledem k dnešnímu rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, které s účinností od 10. března od 18 hodin ruší všechny veřejné akce s předpokládanou účastí nad 100 osob, jsme byli nuceni s okamžitou platností zrušit předprodej vstupenek na výstavy FOR CARAVAN, FOR BOAT, festival KOLEM SVĚTA a veletrhy FOR BIKES, FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER.

 

Tento zákaz byl vydán v souvislosti s nepříznivým vývojem výskytu onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem v Evropě. Jedná se proto o zásah vyšší moci a nastalá situace nás velmi mrzí. V nejbližších dnech přistoupíme k vracení peněz za již zakoupené vstupenky v plné výši převodem na účet, ze kterého platba za vstupenky byla uhrazena.

 

UZAVŘENÍ PROVOZU

V souvislosti s mimořádným opatřením vydaném dne 10. 3. 2020 Bezpečnostní radou státu, se do odvolání uzavírá provoz areálu a odkládají všechny veletržní a jiné akce.

 

Věříme, že budeme moci akce uspořádat v náhradních termínech. Aktuální informace o termínech konání výstav a veletrhů v PVA EXPO PRAHA v Letňanech prosím sledujte na www.pvaexpo.cz nebo na sociálních sítích. Těšíme se, že se s vámi brzy potkáme na některé z příštích akcí, jakmile pominou zdravotně-bezpečností rizika a jejich pořádání bude znovu umožněno.

 

V Praze 10. 3. 2020td_lamps představí svítidla ZIPPOO


Po úspěšném roce 2019, kde jsme obdrželi čestné uznání za design na veltrhu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE za stojací lampu TABOO, se kterou se můžete opět těšit na setkání ve stánku 3C04 v hale 3, kde vám také představíme aktuální i novou kolekci svítidel s názvem ZIPPOO.

ZIPPOO

Podoba svítidla ZIPPOO byla inspirována sněhovými pusinkami, které každoročně s rodinou připravujeme.Receptem je česká tradiční ruční práce a český materiál zdrhovadlo. Na jednom svítidle bylo použito více jak 90 metrů zipů. 

Velikosti svítidla ZIPPOO je také možné měnit na základě požadavku zákazníka. Velké výhody tohoto osvětlení je údržba. V případě, že svítidlo je zaprášené, snadno stínidlo sundáte a vyperete v pračce.

 

Těšíme se 

 

 www.tdlamps.czKolekce Oval od MM Interiér
Příroda je nekonečným zdrojem inspirace.
Inovativní betonové řešení pro interiérový design
DEN NĚMECKÉHO DESIGNU
Značka Perdok & Novotná propojuje design s funkčností a kvalitou
Grena a.s. se představí na DESIGN SHAKERU
Kolekce křesel nejen pro manažerské kanceláře
MANTA je kolekce elegantních čalouněných křesel
Vlastníma rukama vyrábí porcelánové zásuvky a vypínače mnoha tvarů a barev


Mulier je středočeská porcelánka. Naučili se porcelán uhnětat do tvaru vypínačů a zásuvek. Nedělají sériovou výrobu na strojích. Pravě proto má každý jejich kousek duši a je tak trochu jiný, nejsme retro. Nesnaží se na nic navazovat. Nevyráběl je děda, babička ani nikdo koho známe. Jejich designy jsou nové pro tuto a budoucí dobu. Pro lidi, kteří hledají kvalitní materiály, design, který jim vyhovuje nebo si prostě chtějí udělat radost.MOW – ORIGINALITA, ČESKÉ DŘEVO, PRECIZNÍ ZPRACOVÁNÍ


Originální, ručně opracovaný nábytek vyrábí v krkonošské Jilemnici.
Zakládají si na tradičním zpracování výhradně českého dřeva. Vytváří pro Váš interiér výjimečný a jedinečný nábytek.

www.moworiginal.czHOME STAGING - zvýšíte efektivitu  .. a zjednodušíte svou práci


HOME STAGING

Zvýšíte efektivitu  .. a zjednodušíte svou práci

Ukázkový nábytek pro domácnost vyjadřuje originalitu a chuť k designu v minimálním stylu. Kromě toho byly přijaty technické a funkční volby za účelem zlepšení nebo alespoň zrychlení montáže, a to díky lehkosti a jednoduchosti prvků.

 

+ 40% zisku za polovinu času

Statistiky prodeje realitních kanceláří jsou konkrétní údaje o tom, jak Home Staging mění způsob prodeje nemovitosti, a ještě více o tom, jak tato zařízení zkracují dobu prodeje a zvyšují hodnotu nemovitosti (až do výše 15%).

Konečně můžeme říci, že díky dočasnému vybavení bude váš prodej ještě výhodnější a především rychlejší!

 

Více informací na www.nabytekzkartonu.czČeské značky nábytku a bytových doplňků představí DECO LOCO


Interiérové studio DECO LOCO nabízí svým zákazníkům produkty hned několika českých značek nábytku a bytových doplňků i dodavatelů materiálů, dekorativních povrchů a dalšího vybavení interiérů i exteriérů.

 

Stánek ukazuje  kreativní práci interiérového designéra a propojuje různé použité prvky do celistvé kompozice.

 

Designové laminátové materiály firmy Duet se skvěle hodí k betonovým a dekorativním stěrkám značky Betcore a přírodním materiálům. Celý stánek bude opět provoněný bytovými vůněmi Vuudh a zářit díky ikonickým lampám Lusito. Lusito ukáže i pohodlné posezení a nebudou chybět útulné dětské pokojíčky.

 

Snažíme se přinášet inspiraci, náš showroom slouží pro schůzky nejen s koncovými klienty, ale také poskytuje zázemí architektům a bytovým designérům, kteří jsem mohou přivést své klienty a spolu s nimi objevovat možnosti, které nabízí různé barvy a materiály.

 

Více na www.lusito.czDřevěná dubová podlaha určená na podlahové topení s garancí


Stále probíhá diskuze, zda lze či nelze použít dubové podlahy na podlahové topení. Rakouská manufaktura Admonter, která je průkopníkem v oboru, vyvinula speciální řadu vrstvených dřevěných podlah ONDO ve formátu prkno, které díky svým vlastnostem je možno s garancí aplikovat právě na  podlahové topení. Přirozeně teplý povrch dřeva také výrazně zkracuje topnou sezonu, oproti často prosazovaným vinylovým a laminátovým podlahám.

Admonter výrobky jsou také držitelem několika ekologických ocenění, které zajišťují, že neobsahují žádné škodliviny a přispívají zdravému klimatu v interiéru. Výběr podlah naleznete na webu www.podlahyaschody.cz  , www.admonter.infoČAS VYJÁDŘENÝ SLOVY


Pokud hledáte něco nového, chcete se odlišit a máte rádi originalitu, je tu chytrá novinka s názvem Qlocktwo. Německá firma pánů Biegerta a Funka se na věc dívá úplně jinak. Místo ručiček a číslic vsadila na slova. Originalita je dnes už vzácná, proto ciferník hodin Qlocktwo je čtvercový a nese matici písmen, respektive jednotlivých slov, kterými je čas vyjádřen.

Prim hraje design a použité materiály. Design je minimalistický a u nástěnných hodin a budíku s téměř neviditelným rámečkem z jednoho kusu kovu. Přední kryt hodin lze měnit, v nabídce je hned několik barevných variant. Podsvícení hodin je inteligentní a řídí se aktuálními světelnými podmínkami.

Kolekce hodin QLOCKTWO má v nabídce velké nástěnné hodiny, stolní budík a nově i náramkové hodinky. Všechny výrobky německé firmy Biegert & Funk však čas vypisují slovy. Jakožto pokrokový a moderní časoměřič jsou všechny modely vybaveny přisvícením (nebo přesněji, detektorem okolního jasu) a když je tma na čtení, přisvítí vám hodinovou plochu.

Všechny verze hodin nabízíme v českém jazyce.

 

Nástěnné hodiny Qlocktwo  

V  nabídce jsou dvě velikosti nástěnných hodin, Classic - menší mají rozměr 45x45cm, Large - větší pak 90x90cm. Pro projekty lze i na míru vyrobit hodiny o rozměru 180x180cm. Vybírat můžete z mnoha variant a provedení.

Pro ty, kdo touží po unikátní variantě nástěnných hodin, připravili návrháři ve Qlocktwo číslované edice nebo Creator’s Edition. Mezi originálními předními kryty se objevuje se objevuje „korálová“ nebo  zlatá verze, na níž se plátky zlata aplikují ručně. „Bestsellerem“ jsou ultramoderní hodiny z patinou rezu, které vyniknou především v moderním interiéru. Novinkou je nepřehlédnutelná kreace břidlicové šedi jménem Metamorphite

Hodiny lze zavěsit na zeď jako obraz. Hodiny formátu 45x45cm mohou být umístěny i samostatně v prostoru na podstavci z akrylátového skla.

 

Stolní hodiny

Pro ty, kteří si chtějí vyšperkovat pracovnu modernou, máme designové stolní hodiny Qlocktwo Touch. A proč Touch? Pro přepnutí základních funkcí – noční mód, vypnutí budíku nebo jeho odložení, se stačí jen dotknout krytu. Budík pak v noci svítí jen po dotyku.

 

Náramkové hodinky

Qlocktwo W přenáší netradiční princip vyjádření času i na zápěstí. Pouzdro z nerezové oceli je k dispozici ve dvou velikostech. Speciálně vyvinutý strojek má 114 světelných bodů.

Všechny modely vás donutí se zastavit a dívat se na čas jiným způsobem.

Klenotnictví Dušák je rodinná firma, působící na českém trhu již více jak 25let a zastupující až 32 značek.  Zakladatel firmy, pan M.Dušák, byl uznávaný odborník v oboru hodnář-zlatník. V současné době Klenotnictví Dušák provozuje 2 obchody v Praze 1, Na Příkopě 17 a  v Praze 4, OC Arkády Pankrác, společně s  Omega butikem na Staroměstském náměstí.

V prodejnách Klenotnictví Dušák najdete širokou nabídku švýcarských značek tzv. „vysoké hodinařiny“, jakými jsou Breguet, IWC, Jaeger LeCoultre, Ulysse Nardin, Breitling, Omega, Zenith, Rado, Longines aj, ale i věhlasné mezinárodní šperkařské značky Chopard, Tamara Comolli, Meister, tak jako stolní a visací hodiny pro interiéry značky Erwin Sattler, Underwood, Buben Zörweg, Qlocktwo. Klenotnictví Dušák je zároveň výjimečným profesionálním servisním střediskem v České republice.

Mottem společnosti „ Výjimečný obchod pro výjimečné lidi“

 

Více informací na www.dusak.czJsme Jan a Jan - dva nadšenci dřeva z východu naší republiky.


Vyučili jsme se nábytkářskému řemeslu a bohaté zkušenosti stále čerpáme ze studia v Bystřici pod Hostýnem. Hned po studiu jsme se postavili na vlastní nohy a začali tvořit pod značkou JANOVA RUČNÍ PRÁCE. Snažíme se nabízet moderní a zároveň nadčasový nábytek, se kterým se nebudete chtít nikdy rozloučit.

Specializujeme se na originální proměny kvalitního dřeva v designové kousky, kreativní řešení prostor a průvodcovství zákazníků na cestě za nesplněnými sny - od návrhu až po precizní ladění detailů.

To co děláme, děláme srdcem.Innex opět na DESIGN SHAKERU


Innex působí na trhu již více než 15 let zejména v oblasti dekorativního a technického stínění interiéru a exteriéru. V posledních letech se naše aktivity rozrostly do oblasti nábytku a interiérového designu. Nabízíme komplexní řešení pro koncového zákazníka, respektujeme individuální přístup a pracujeme rychle a pružně. Více informací na www.innex.czINSPIRACE PRO BYDLENÍ


5 nápaditých a inspirativních interiérů  

V letošním roce vás čeká v rámci jarních veletrhů nový doprovodný program s názvem „INSPIRACE PRO BYDLENÍ“, které si pro návštěvníky připravil tým designérů v čele s Ivou Bastlovou a hlavním partnerem společností Blum. Ve Vstupní hale II najdete 5 interiérů s nápady, radami a tipy na zařízení vašeho bydlení. Expozice se zaměřuje jak na výběr materiálů a jejich vhodného použití, tak na výběr kování v jeho tradiční i netradiční aplikaci, ale také na výběr barev a jejich kombinace. Barevné schéma bude výrazné a odvážné, stejně jako jsou aktuální zahraniční trendy.
Těšit se můžete na oblíbené komentované prohlídky, které proběhnou každý den od 14 hodin.Koupelnový radiátor ZONE


Koupelnový radiátor Zone v strukturální  povrchové   úpravě , který je možné napojit pouze na centrální vytápění, představí firma PMH Invest.

Díky extrémně ploché konstrukci a nízkému obsahu vody je dosaženo velmi krátké fáze ohřevu a reakční doby. Součástí  dodávky jsou 2 ks. držáků na ručníky v provedení chrom, které  lze   volitelně nainstalovat.

Radiátor   se  připojuje  na  střed  50 mm  .

Varianty   :    Z1 -  450 x 1170  mm, výkon  536  W 

                      Z2 – 450 x 1570 mm,  výkon  725 W Koupelnové doplňky od firmy NIMCO


„NIMCO je česká značka koupelnových doplňků a LED zrcadel s dlouholetou tradicí. NIMCO se zaměřuje především na design a kvalitu svých výrobků. Usiluje o to, aby byly výrobky nejen cenově dostupné, ale aby byly vždy první volbou zákazníků. Každý rok firma uvádí na trh novinky na základě současných trendů a poptávky zákazníků. A jinak tomu není ani letos. Design Shaker 2020 je skvělou příležitostí, jak nahlédnout do chodu firmy a seznámit se s novinkami, které firma právě uvádí.“Svojí novinku roku 2020 měděné a zlaté úchytky představí firma INTEA.
Víte jaká je barva roku 2020 podle světových trendů?


Odborníky z amerického Pantone Color Institutu byl vyhlášen odstín klasické modré barvy. Dle vzorníku Pantone nese název Classic Blue a má číslo 19-4052. Při tvorbě svého interiéru se v letošním roce můžete tedy inspirovat právě touto barvou. Tato barva pozitivně působí na lidské tělo, přináší dobrou náladu, uklidnění a celkovou pohodu.Hodí se do celého interiéru, především do koupelen a ložnic. Nebo jako solitér, co třeba sedačka či křeslo? I modré dekorace jako závěsy,  polštářky nebo malba na stěně přinesou novou energii do Vašeho interiéru.

 

Tak co, líbí se Vám?Sladěný interiér na jednom místě


představí firma Polstrin. Přáním firmy je , aby jejich zákazníci žili v harmonických domovech, kde jim je dobře. Díky kvalitě a provedení nábytku, který tato firma vyrábí můžete ovlivnit kvalitu svého bydlení. Firma nabízí nekonečné možnosti dílů a potahových materiálů, ze kterých si každý podle svého vkusu může vytvořit vlastní originální interiér.

Obývací pokoj, jídelna, pracovna i ložnice mohou mít spojovací prvky a ladit jeden k druhému barevně i co do použitých materiálů a dekorací. 

 

Další informace najdete na www.polstrin.cz Inteligentní krby s luxusním designem


Inteligentní bezkomínové parní krby s luxusním designem a high-tech ovládacími prvky. Upravte plamenům výšku, rychlost, či dokonce barvu! Vytvořte krb s nepřetržitou linií plamene libovolné délky! Revolučně inovativní patentovaná technologie produkuje ultrajemnou mlhu, která podsvícením vytváří dokonalý efekt plamene. Plameny jsou chladné, můžete si je bez obav pohladit. Nehrozí riziko požáru či popálení. Ekologický bezúdržbový provoz o zanedbatelných provozních nákladech. Neprodukuje žádné teplo, emise spalin či zápach. Nevytváří vlhkost ani kondenzaci. VISIO - výhradní dovozce parních krbů lucemburského výrobce AFIRE pro CZE a SVK.

 

Více na visio.designNechte na sebe působit dřevinu ZIRBE


Firma JELÍNEK - výroba nábytku s.r.o. představí  svoji ložnici MIA z dřeviny ZIRBE. Ta je záměrně ponechávána bez povrchové úpravy. Výrazná vůně dřeva pak nerušeně působí jako bioaktivní síla, která zlepšuje spánek a prodlužuje život. Celá kolekce nábytkové řady MIA je vyrobena bez kovových prvků, aby bylo zamezeno negativnímu působení magnetického pole na spáče.Více oložnici MIA zde

 

Popis ložnice MIA

 

design:                        Jochen Flacke

výrobce:                     JELÍNEK - výroba nábytku s.r.o.

materiál:                     dub, dub rustik, zirbe masiv 40/25mm

rozměry (cm):            postel bez nočních stolků:      š 185 x v 81 x h 210 (matrace 180 x 200)                                      

postel s nočními stolky:  š 295 x v 81 x h 210 (matrace 180 x 200)
noční stolek:   š 55 x v 42 x h 43 (vše v cm)

povrchová úprava:     lak nebo olej, mat, zirbe bez povrchové úpravy

barva:                         přírodní dub nebo dub rustik | mořený či olejovaný dle vzorníku výrobce

                                   zirbe přírodní

 

Ložnice MIA je vyráběna z masivního dubu, dubu rustik (divoký dub) nebo vysokohorské alpské dřeviny ZIRBE. Základem ložnice MIA je lůžko na čtyřech odlehčených nožkách, dvojlůžko je uprostřed šířky vyztuženo středovou příčkou. Celomasivní hlavové čelo je mírně sešikmeno, nohové čelo je sníženo na úroveň bočnic, aby lehací plocha byla přístupná i z přední části lůžka.

Noční stolky navazují na linii bočnic. Jednotícím prvkem designu lůžka a nočních stolků je jemná drážka umístěná u spodní či horní strany jednotlivých částí. Dalším výrazným prvkem je sešikmení všech horních obvodových hran, které mají funkční i ergonomický význam – především u bočnic postele při dosedání na matraci.

Lůžko se vyrábí v délkách 200, 210 a 220cm a v šířkách 160, 180 a 200cm (vnitřní rozměry). Výška po horní hranu bočnice je 44cm.

Dřevina ZIRBE je záměrně ponechávána bez povrchové úpravy. Výrazná vůně dřeva pak nerušeně působí jako bioaktivní síla, která zlepšuje spánek a prodlužuje život.

Celá kolekce nábytkové řady MIA je vyrobena bez kovových prvků, aby bylo zamezeno negativnímu působení magnetického pole na spáče.Relaxační svítidla z přírodních materiálů


CAFÉ LIGHT s.r.o. představí na veletrhu relaxační svítidla z přírodních materiálů. Každé svítidlo je originál. Stínidla jsou z recyklovaného papíru, těla svítidel z čerstvě padlého dřeva z českých lesů. Firma používá komponenty elektro od dodavatelů z Evropy. Protože firma má ráda Zemi, dělá  vše  v co nejbližším souladu s přírodou.