Innex opět na DESIGN SHAKERU


Innex působí na trhu již více než 15 let zejména v oblasti dekorativního a technického stínění interiéru a exteriéru. V posledních letech se naše aktivity rozrostly do oblasti nábytku a interiérového designu. Nabízíme komplexní řešení pro koncového zákazníka, respektujeme individuální přístup a pracujeme rychle a pružně. Více informací na www.innex.czINSPIRACE PRO BYDLENÍ


5 nápaditých a inspirativních interiérů  

V letošním roce vás čeká v rámci jarních veletrhů nový doprovodný program s názvem „INSPIRACE PRO BYDLENÍ“, které si pro návštěvníky připravil tým designérů v čele s Ivou Bastlovou a hlavním partnerem společností Blum. Ve Vstupní hale II najdete 5 interiérů s nápady, radami a tipy na zařízení vašeho bydlení. Expozice se zaměřuje jak na výběr materiálů a jejich vhodného použití, tak na výběr kování v jeho tradiční i netradiční aplikaci, ale také na výběr barev a jejich kombinace. Barevné schéma bude výrazné a odvážné, stejně jako jsou aktuální zahraniční trendy.
Těšit se můžete na oblíbené komentované prohlídky, které proběhnou každý den od 14 hodin.Koupelnový radiátor ZONE


Koupelnový radiátor Zone v strukturální  povrchové   úpravě , který je možné napojit pouze na centrální vytápění, představí firma PMH Invest.

Díky extrémně ploché konstrukci a nízkému obsahu vody je dosaženo velmi krátké fáze ohřevu a reakční doby. Součástí  dodávky jsou 2 ks. držáků na ručníky v provedení chrom, které  lze   volitelně nainstalovat.

Radiátor   se  připojuje  na  střed  50 mm  .

Varianty   :    Z1 -  450 x 1170  mm, výkon  536  W 

                      Z2 – 450 x 1570 mm,  výkon  725 W Koupelnové doplňky od firmy NIMCO


„NIMCO je česká značka koupelnových doplňků a LED zrcadel s dlouholetou tradicí. NIMCO se zaměřuje především na design a kvalitu svých výrobků. Usiluje o to, aby byly výrobky nejen cenově dostupné, ale aby byly vždy první volbou zákazníků. Každý rok firma uvádí na trh novinky na základě současných trendů a poptávky zákazníků. A jinak tomu není ani letos. Design Shaker 2020 je skvělou příležitostí, jak nahlédnout do chodu firmy a seznámit se s novinkami, které firma právě uvádí.“Svojí novinku roku 2020 měděné a zlaté úchytky představí firma INTEA.
Víte jaká je barva roku 2020 podle světových trendů?


Odborníky z amerického Pantone Color Institutu byl vyhlášen odstín klasické modré barvy. Dle vzorníku Pantone nese název Classic Blue a má číslo 19-4052. Při tvorbě svého interiéru se v letošním roce můžete tedy inspirovat právě touto barvou. Tato barva pozitivně působí na lidské tělo, přináší dobrou náladu, uklidnění a celkovou pohodu.Hodí se do celého interiéru, především do koupelen a ložnic. Nebo jako solitér, co třeba sedačka či křeslo? I modré dekorace jako závěsy,  polštářky nebo malba na stěně přinesou novou energii do Vašeho interiéru.

 

Tak co, líbí se Vám?Sladěný interiér na jednom místě


představí firma Polstrin. Přáním firmy je , aby jejich zákazníci žili v harmonických domovech, kde jim je dobře. Díky kvalitě a provedení nábytku, který tato firma vyrábí můžete ovlivnit kvalitu svého bydlení. Firma nabízí nekonečné možnosti dílů a potahových materiálů, ze kterých si každý podle svého vkusu může vytvořit vlastní originální interiér.

Obývací pokoj, jídelna, pracovna i ložnice mohou mít spojovací prvky a ladit jeden k druhému barevně i co do použitých materiálů a dekorací. 

 

Další informace najdete na www.polstrin.cz Inteligentní krby s luxusním designem


Inteligentní bezkomínové parní krby s luxusním designem a high-tech ovládacími prvky. Upravte plamenům výšku, rychlost, či dokonce barvu! Vytvořte krb s nepřetržitou linií plamene libovolné délky! Revolučně inovativní patentovaná technologie produkuje ultrajemnou mlhu, která podsvícením vytváří dokonalý efekt plamene. Plameny jsou chladné, můžete si je bez obav pohladit. Nehrozí riziko požáru či popálení. Ekologický bezúdržbový provoz o zanedbatelných provozních nákladech. Neprodukuje žádné teplo, emise spalin či zápach. Nevytváří vlhkost ani kondenzaci. VISIO - výhradní dovozce parních krbů lucemburského výrobce AFIRE pro CZE a SVK.

 

Více na visio.designNechte na sebe působit dřevinu ZIRBE


Firma JELÍNEK - výroba nábytku s.r.o. představí  svoji ložnici MIA z dřeviny ZIRBE. Ta je záměrně ponechávána bez povrchové úpravy. Výrazná vůně dřeva pak nerušeně působí jako bioaktivní síla, která zlepšuje spánek a prodlužuje život. Celá kolekce nábytkové řady MIA je vyrobena bez kovových prvků, aby bylo zamezeno negativnímu působení magnetického pole na spáče.Více oložnici MIA zde

 

Popis ložnice MIA

 

design:                        Jochen Flacke

výrobce:                     JELÍNEK - výroba nábytku s.r.o.

materiál:                     dub, dub rustik, zirbe masiv 40/25mm

rozměry (cm):            postel bez nočních stolků:      š 185 x v 81 x h 210 (matrace 180 x 200)                                      

postel s nočními stolky:  š 295 x v 81 x h 210 (matrace 180 x 200)
noční stolek:   š 55 x v 42 x h 43 (vše v cm)

povrchová úprava:     lak nebo olej, mat, zirbe bez povrchové úpravy

barva:                         přírodní dub nebo dub rustik | mořený či olejovaný dle vzorníku výrobce

                                   zirbe přírodní

 

Ložnice MIA je vyráběna z masivního dubu, dubu rustik (divoký dub) nebo vysokohorské alpské dřeviny ZIRBE. Základem ložnice MIA je lůžko na čtyřech odlehčených nožkách, dvojlůžko je uprostřed šířky vyztuženo středovou příčkou. Celomasivní hlavové čelo je mírně sešikmeno, nohové čelo je sníženo na úroveň bočnic, aby lehací plocha byla přístupná i z přední části lůžka.

Noční stolky navazují na linii bočnic. Jednotícím prvkem designu lůžka a nočních stolků je jemná drážka umístěná u spodní či horní strany jednotlivých částí. Dalším výrazným prvkem je sešikmení všech horních obvodových hran, které mají funkční i ergonomický význam – především u bočnic postele při dosedání na matraci.

Lůžko se vyrábí v délkách 200, 210 a 220cm a v šířkách 160, 180 a 200cm (vnitřní rozměry). Výška po horní hranu bočnice je 44cm.

Dřevina ZIRBE je záměrně ponechávána bez povrchové úpravy. Výrazná vůně dřeva pak nerušeně působí jako bioaktivní síla, která zlepšuje spánek a prodlužuje život.

Celá kolekce nábytkové řady MIA je vyrobena bez kovových prvků, aby bylo zamezeno negativnímu působení magnetického pole na spáče.Relaxační svítidla z přírodních materiálů


CAFÉ LIGHT s.r.o. představí na veletrhu relaxační svítidla z přírodních materiálů. Každé svítidlo je originál. Stínidla jsou z recyklovaného papíru, těla svítidel z čerstvě padlého dřeva z českých lesů. Firma používá komponenty elektro od dodavatelů z Evropy. Protože firma má ráda Zemi, dělá  vše  v co nejbližším souladu s přírodou.Nenechte si ujít poslední volná místa!


 

Staňte se součástí největšího jarního veletrhu nábytku, interiérů a bytových doplňků. Můžete zde představit a nabídnout své produkty jak odborné, tak laické veřejnosti. V loňském roce tento veletrh souběžně s veletrhy, FOR HABITAT, FOR GARDEN, DESIGN SHAKER a SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE přilákal více než 36.000 návštěvníků. 

Neváhejte a poptejte svoji plochu co nejdříve. Více informací získáte ZDE, případně na uvedených kontaktech

 Mendelova universita v Brně představí práci svých studentů


Návštěvníci veletrhu budou moci na stánku shlédnout prezentaci studentské tvorby z oblasti designu nábytku vyučovaného na Mendelově univerzitě v Brně. Na Ústavu nábytku, designu a bydlení lze studovat bakalářská i magisterská studia ve studijním programu Design nábytku, Tvorba a výroba nábytku a Nábytkové inženýrství. V expozici budou vystaveny studentské díla v podobě funkčních vzorků a prototypů z oblasti nábytku sedacího, čalouněného, stolového, úložného či doplňkového.

Více na www.ldf.mendelu.czPříběh firmy SITUS


Za vytvořením židlí a stolů firmy SITUS z masivního dřeva stojí příběh. Příběh o týmu lidí, kteří svým řemeslným umem posouvají výrobky dál, dál za hranice běžného, na hranici přirozeného. Dávají jim rozměr, tvar, pocit a duši. Každý, námi vyrobený kus, s sebou nese náš rukopis, rukopis lidí, kteří dřevo milují a berou ho jako součást sebe sama.

Více na www.situs.cz

 

 Digetoře SIRIUS - Kreativita, elegance, ušlechtilý design, bezchybné linie...


Značka Sirius klade velký důraz na zpracování a maximální funkčnost digestoří. Samotné odsává-ní přitom není dáno pouze výkonem motoru, který je vždy do určité míry omezen, ale také sací plochou, tedy její velikostí. Maximální výkon digestoří je na hranici možností, jelikož je omezen normou EU od roku 2014.

Materiály profesionálních digestoří jsou ocel a ne-rez, připočteme-li labyrintové filtry a pěti až šestivrst-vé filtry nerezové, kovové motory s klasickými ložisky, životnost přes 20 let a pružné uložení motoru, jsou digestoře SIRIUS velmi tiché při zachování velkého tlaku odsávaného vzduchu. Na rozdíl od hlučných di-gestoří s levnými motory uloženými v pouzdrech, je-jichž životnost je omezena na cca 5 až 7 let. V tělech digestoří Sirius jsou navíc kovové výztuhy, jež potla-čují rezonance. Vezmeme-li v potaz materiály, jako je keramika a sklo, zasahují digestoře Sirius až do oblasti umělec-kých děl.

V každém případě mají tyto digestoře velkou užitnou hodnotu, životnost a nabízí luxus, který je sy-nonymem kreativity, elegance, ušlechtilého designu, bezchybných linií a ušlechtilých materiálů. Samotný povrch digestoří je zpracovaný do posledního detailu, nerezové pláty jsou kladené po celých plochách, jejich zakončení se pyšní elegantním zapuštěním a vyvaře-ním v jednom kuse, přičemž sváry jsou vykartáčovány, tudíž nemají ostré hrany.

Více na www.digestoresirius.cz

 

 BLANCO představí široký sortiment dřezů, kuchyňských baterií a mnoho dalšího


Německá firma BLANCO vyrábí široký sortiment dřezů, kuchyňských baterií a košových systémů na třídění odpadu určených pro domácnost.

Nabízí také bohaté příslušenství, jako například dávkovače saponátu, krájecí desky, víceúčelové misky, ale i prostředky na čištění a údržbu dřezů.

Výhradní zástupce pro ČR - firma ANCOR CZ s.r.o. nabízí kromě prodeje uvedených výrobků též záruční a pozáruční servis včetně náhradních dílů,

poradenskou a technickou podporu.

Výrobky BLANCO je možné si prohlédnout v bohatě vybavené vzorkovně v sídle firmy v Praze – Horních Počernicích.

 

Více na www.ancor.czFirma Palme vytvoří z Vaší koupelny příjemnou oázu


S vášní pro prvotřídní komfort a s láskou k detailům firma Palme vyvíjí a vyrábí sprchové oázy, které jsou na špičkové úrovni.

Společnost PALME Duschabtrennungen se specializuje na výrobu a vývoj sprchových koutů, obložení stěn, prostorových a sanitárních zástěn. Sídlo společnosti se nachází ve městě Taufkirchen an der Pram. Všechny výrobky jsou vyráběny v závodě v Taufkirchenu na výrobní ploše cca 15000 m². PALME je 100% v rodinném vlastnictví.

 

1. Palme Aprejo Magic Walk In s osvětlením

Walk In Palme Aprejo z pravého bezpečnostního skla s laserovým garvírováním ( voliteně I jiné motivy ) vnáší do každé koupelny osobitou atmosféru. LED podsvícení,  integrované ve stěnovém profilu poskytuje výběr ze všech RGB barev a vytváří dojem světelné stěny, která se vznáší v prostoru. Dodatečné osvětlení v příčné vzpěře usnadňuje orientaci v samotném sprchovém koutu.V nabídce je několik rozměrových řešení.

2. Palme Tube rohový kout s doplňky

Sprchové kouty Palme Tube jsou jedinečné díky své konstrukci – kovové trubky nesou skleněné prvky dveří, upevněné pouze na dvou nenápadných bodech. Dveře lze otevírat v plném rozsahu dovnitř I vně sprchového koutu. Konstrukci lze snadno dovybavit praktickou kolejnicí pro zavěšení doplňků, např. sedátka, držáků na kosmetické potřeby, vaničku apod.Palme Tube je multigenerační bezbariérový sprchový kout dostupný v mnoha rozměrových a barevných provedeních.

 

Více na www.palme.comKvalitní designový materiál pro výrobce nejen kuchyní představí firma FAVOUR


Například vysokotlaký laminát od italského výrobce Arpa Industriale je dnes nejen moderním trendem při realizaci kuchyní a nábytku, ale i vysoce kvalitním designovým materiálem za velmi přijatelnou cenu. Kompaktní laminát je voděvzdorný materiál splňující nejvyšší požadavky na hygienu a životnost.

Vysokotlaký laminát Arpa Industriale

Vysokotlaký laminát od italského výrobce Arpa Industriale je dnes nejen moderním trendem při realizaci kuchyní a nábytku, ale i vysoce kvalitním designovým materiálem za velmi přijatelnou cenu. Kompaktní laminát je voděvzdorný materiál splňující nejvyšší požadavky na hygienu a životnost. Pro své široké spektrum využití je velmi oblíben u interiérových designérů. Lze ho uplatnit všude tam, kde je žádoucí vzhled tenké elegantní desky a vysoká odolnost proti opotřebení. Velmi se hodí i na koupelnový nábytek, sanitární příčky, šatny a především na kuchyňské pracovní desky.

Výrobce laminátů Arpa Industriale se pyšní tím, že nabízí zákazníkům vlastní volbu barvy povrchu, která lze kombinovat se třiceti strukturami které se od sebe liší, nabízí také probarvenost jadra a dle použití a rozsahu projektu také sílu a rozměry formátu. Díky všem těmto kombinacím vzniká až 400 000 možností, kterými nedisponuje žádný jiný výrobce vysokotlakých laminátů.

Tento materiál v sobě spojuje hned několik prvků:

 • Moderní atraktivní design
 • Vysokou kvalitu
 • Příznivou cenu

 

 

FENIX

Supermatný vysokotlaký laminát Fenix NTM

 

FENIX NTM je vysokotlaký laminát s povrchem vytvořeným pomocí nano technologie pro použití v interiéru, vhodný pro vertikální i horizontální použití. Jedná se o inovativní vysokotlaký laminát se speciálními vlastnostmi oproti klasickému HPL. Materiál FENIX NTM ukazuje zcela novou cestu ve světě interiérového designu.

Díky použití poslední generace termoplastických pryskyřic je povrch produktu FENIX NTM extrémně uzavřený. Nepravidelná topografie povrchu má v důsledku velmi nízkou odrazivost světla (na povrch zrcadlový odrazivost 1,5 při 60 °) a vzniká soft touch efekt sametového povrchu.

Objevte výhody materiálu FENIX NTM:

 • extrémně super matný povrch
 • anti-fingerprint = na povrchu nezanechává otisky prstů
 • antistatický povrch, vysoce odolný proti poškrábání a poškození nárazem
 • sametový, velice hladký povrch
 • antibakteriální povrch - vhodný ke styku s potravinami, odolný proti plísním
 • vynikající plnost barev vysoké intenzity, nemění barevné spektrum při osvětlení
 • vysoká tepelná odolnost na suché teplo, odolnost až 210 °C
 • snadné čištění
 • odolný proti vodě

 

Holz in Form

Holz in Form je německá společnost zabývající se produkcí reliéfních dýhovaných panelů, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních dřevěných dýh a nalisovány na nosiči (překližka, MDF, DDT) do zajímavých moderních struktur. Dřevěné dýhy jsou použity oboustranně až ve 20 vrstvách. Materiál Holz in Form je velmi vyhledávaný architekty a designéry pro svůj mimořádný originální vzhled, se kterým zabodujete u nejednoho návštěvníka vašeho obydlí. Materiál se používá v různých oblastech interiérového designu jako jsou obklady stěn, stoly, dveře, kuchyňská dvířka adt.

 

Vyberete si dýhu, která nejlépe odpovídá vašemu a konceptu a my ji necháme vylisovat do vámi zvolené struktury a že možností není málo!

Všechny panely jsou truhlářský zpracovatelné!

 

Více na www.favour.cz

 Nezapomněli jste se přihlásit?


9. ročník veletrhu DESIGN SHAKERU tradičně představí společnosti, studia a designéry, kteří přináší do oblasti interiérového designu originalitu, invenci a kvalitu. Je to jedinečné místo pro získání nových informací, hledání inspirace a setkání s profesionály v oblasti bydlení. Spojuje úzce spolupracující profese a je rozdělen do dvou sekcí.

 

FRESH SPACE - produktoví a začínající designéři tvořící pod vlastními značkami, architektonická a designérská studia.
BIG DEAL - výběr špičkových českých výrobců a prezentace nejznámějších zahraničních značek.

 

Současně s veletrhem DESIGN SHAKER probíhají další veletrhy FOR GARDEN, FOR INTERIOR, FOR HABITAT.
Minulý ročník veletrh navštívilo více než 36 000 návštěvníků. Více informací o uplynulém ročníku si můžete přečíst v Závěrečné zprávě.

 

Podrobností o možnostech účasti na veletrhu DESIGN SHAKER a variantách výstavních expozic naleznete zde

 Vstupenka na DESIGN SHAKER jako dárek!


Zahájili jsme speciální vánoční předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu. Využijte možnost zakoupit vstupenku již nyní a můžete ji věnovat třeba jako dárek k vánocům.

Vstupenku lze zakoupit zdeVYUŽIJTE 1. UZÁVĚRKU PŘIHLÁŠEK ZA NEJVÝHODNĚJŠÍ CENY DO 15. 11. 2019.


Stejně tak budete mít možnost většího výběru výstavní plochy dle Vašich preferencí.

Představte své výrobky, firmu či studio již od 10 000 Kč.

 

Máte zájem o nezávaznou nabídku a cenovou kalkulaci? Kontaktujte nás.

Souběžně budou probíhat veletrhy DESIGN V KOUPELNĚ, FOR INTERIOR,  FOR GARDEN a FOR HABITAT. Tento soubor veletrhů zaměřených na bydlení je jednou z nejvýznamnějších a největších jarních veletržních událostí v České republice.

STAŇTE SE I JEHO VY SOUČÁSTÍ!Buďte i vy u toho!


Již nyní připravujeme další ročník tohoto výběrového veletrhu, který představuje nejaktuálnější trendy a novinky tuzemských i světových značek a zároveň se zde prezentují designéři, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami.

Staňte se součástí této platformy pro osobní setkání tvůrců, interiérových architektů, výrobců a široké veřejnosti.

Rezervujte si již nyní svoji pozici za nejvýhodnější ceny.

Pokud máte zájem o nezávaznou nabídku, kontaktujte nás.ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 2019
Veletrh okem kamery TV Bydlení


 DESIGN SHAKER PŘÍŠTĚ 26. – 29. 3. 2020!


Na další ročník Design shaker se můžete těšit opět v březnu 2020. Pro ty, kteří nechtějí čekat tak dlouho a hledají něco do svého interiéru máme ještě v termínu 10. – 13. 10. 2019 podzimní veletrh FOR INTERIOR, kde bude také mnoho zajímavého! Přijďte si vybrat nebo se jen inspirovat.Ohlédnutí za vznikem jedné zajímavé expozice
Výsledky ocenění NÁBYTEK ROKU 2019


První den konání veletrhu nábytku a interiérů FOR INTERIOR v Praze Letňanech, byla ve čtvrtek 21. března 2019 v 10:15 hodin vyhlášena cena Asociace českých nábytkářů, NÁBYTEK ROKU 2019. Jedná se o jubilejní desátý oficiální ročník ocenění NÁBYTEK ROKU.

 

VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2019 je lounge křeslo „CHIPS“, kterou pro výrobní společnost TON a.s., navrhla česká designérka Lucie Koldová

 

 

 

Další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou: (řazeno abecedně podle výrobce)

 

Pohovka „MIAMI“, výrobní společnosti Exit 112 s.r.o., design: Ing. Michal Karafiát

 

 

Křesílko „SHELLY“, výrobní společnosti FORM, spol. s r.o., design: Martin Beinhauer

 

 

 

Kancelářské křeslo „HARMONY MODERN“, výrobní společnosti LD SEATING s.r.o., design: Alessandro Novelli

 

 

 

Koupelna „BONBON “, výrobní společnosti LE BON, spol. s r.o., design: René Novák

 

 

 

Křeslo „CA-VA“, výrobní společnosti RIM CZ, design: Kai Stania

 

Židle „PINNA“, výrobní společnosti Santal spol. s r.o., design: Tomáš Bém, Vít FendrychSurovost versus designová jemnost a dokonalost Gallotti&Radice


 

Návštěvníci mohli v České republice poprvé spatřit na živo světově proslulou značku italského nábytku od výrobce Gallotti&Radice, která se v nedávné době prezentovala v Londýně a nyní se chystá s novinkami také do Milána. Bylo možno obdivovat dokonalé detaily v provedení nábytku a precizní zpracování osvětlení zn. Bolle. Světlo ze skleněných koulí bylo zavěšeno na měděné tyči mezi lešeňovými trubkami, kde se obzvlášť vyjímalo a budilo mezi návštěvníky velkou pozornost.

Kdo to o víkendu nestihl, může dorazit na slavnostní otevření showroomu DESIGN LIVING CONCEPT v Karlíně ve středu 17. dubna 2019. Otevřeno bude celý den a kromě nábytku značky Gallotti&Radice se můžete seznámit s celkovou myšlenkou DESIGN LIVING CONCEPT. Showroom je koncipován jako funkční byt, kde v detailu vidíte provedení koupelny, šatny, dřevěněných obkladů a podlah od rakouské firmy Admonter, premiové elektroinstalace firmy Lutron, nebo ony na veletrhu velmi obdivované obrazové tapety Inkiostro Bianco, a mnoho dalšího.

Jste tímto srdečně zváni a těšíme se na Vaši návštěvu

Více o nás na webových stránkách: www.designlivingconcept.cz/ nebo na telefonu 731 229 269.

 

 Zde závěrečná čísla DESIGN SHAKER 2019


Počet vystavovatelů: 88

 

Čistá výstavní plocha (v m2): 2420

 

Počet návštěvníků: 36 534

 

Čistá výstavní plocha jarního souběhu veletrhů (v m2): 17 080

 

Čistá výstavní plocha (v m2): 17 080

Hrubá výstavní plocha jarního souběhu veletrhů (v m2): 32 000

 

Hrubá výstavní plocha (v m2): 32 000Opening s Pavlem Andělem


Ve čtvrtek 21. 3. od 15.00 hod. se uskutečnil na programovém podiu v Hale 3 slavnostní B2B Design shaker Opening s vyhlášením vítězů soutěže Nábytek roku 2019, tradičně pořádané Asociací českých nábytkářů.

Pavel Anděl zahájil Opening přivítáním hostů, kterými byli Ing. arch. Maria Wohlrabová, ředitelka souboru jarních veletrhů, Ing. arch. Hana Medková, kurátorka přehlídky DESIGN SHAKER, Doc. Ferdinand Chrenka, akad. soch. - Vysoká škola výtvarných umení v Bratislavě - Vedoucí ateliéru a předseda odborné komise Grand prix, Iva Bastlová, designérka - expozice vzorový byt „Digitální romantika“, Patrick Heijnen, international account manager společnosti ARTE, Ing. Tomáš Lukeš, tajemník českých nábytkářů a Ing. Martin Čudka - prezident Asociace českých nábytkářů.

Ředitelka souboru veletrhů Maria Wohlrabová seznámila s novinkami letošního souboru veletrhů  a s jejich vývojem. Kurátorka Hanka Medková mluvila o tom, podle jakých kritérií probíhá výběr firem do Design shaker a co ji nejvíce na letošním ročníku zaujalo. Ferdinand Chrenka pohovořil o tom, v čem vidí podobu českého a slovenského designu a uvedl expozici svítidel studentů Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, která byla představena v rámci Světlo v architektuře v Hale 6.

Zajímavé bylo povídání zástupce společnosti ARTE, Patricka Heijnena, který představil a ukázal unikátní kolekci, která vznikla ve spolupráci se značkou MOOI s názvem Extinct Animals, a která byla  poprvé v Česku představena právě v rámci DESIGN SHAKER.

Designérka Iva Bastlová představila svůj projekt Vzorový byt s názvem „Digitální romantika“, který byl umístěn ve Vstupní hale II a jehož byla autorkou. K tomuto projektu pořádala každý den také komentované prohlídky.

Poslední část Openingu patřila zmíněnému vyhlášení vítězů Nábytek roku 2019, kterého se ujali zástupci Asociace českých nábytkářů. 

Ochutnali jsme ten nejlepší koktejl interiérového designu!

 Ohlédnutí za jarním souběhem veletrhů 2019