MALÁ PLOCHA NENÍ NEDOSTATEK


To je název bloku přednášek s kurátorkou DESIGN DESIGN Veronikou Loušovou

 

Kdy? V PÁTEK 1. 4. 2022

Kde? Hala 4, 4B08, DESIGN CAFÉ

 

Jaké přednášky Vás čekají a co všechno se dozvíte?

Malý byt nemusí představovat handicap bydlení. Při chytrém řešení nemusíte malou plochu pocítit jako sklad, kam se chodí jen přespat. Minimalismus čistých linií s poctivým řemeslem, který je zároveň i v dnešní době módně nazvaný „udržitelný“ byl vždy dobrou strategií pro zařizování bytu.

 Začlenění venkovních ploch k práci i odpočinku se může zdát náročné. Neužívané terasy a balkony lze využít snadněji, než myslíte. Lepší klima pro bydlení získáte pomocí rostlin, vertikální systémy pro interiér a exteriér jsou snadno udržovatelné.

11.00 – 11.20 |  NÁBYTEK Z MASIVU V 21. STOLETÍ

Stůl a postel jako základní kameny domova. Masivní dřevo je svou kvalitou nepřekonatelné. V nadčasovém pojetí vás může provázet po celý život i v 21.století.

Pořadatel: Javorina, ABF a.s.

11.30 – 11.50 | VERTIKÁLNÍ ZAHRADOU K LEPŠÍMU KLIMATU OKOLÍ

Vertikální zahrady si většina představí v komerčním prostoru a fasádách velkých budov. Jsou vhodné ale i pro soukromé využití a menší plochy teras, balkonů a předzahrádek. Vnitřní prostory pokojů získají větší vlhkost vzduchu. V létě své okolí ochladí. Systém může i recyklovat vodu a šetřit energii.

Pořadatel: Zahrady s.r.o., ABF a.s.

Partner: TVbydleni.cz

12.00 – 12.20 | PRAKTICKÉ ZMĚNY V BYTĚ

Obměny v bytě přináší novou energii do celé domácnosti. Někdy stačí vyměnit dekorace. Při zařizování nového se zase vyplatí důkladně plánovat a počítat s dlouhodobým používáním.

Pořadatel: Lusito, ABF a.s.

12.30 – 12.50 | MINIMALISMUS V LOŽNICI

K povlečení někdo přistupuje netečně, pro někoho je velké téma. Faktem je, že spánek a kvalitní materiály patří k sobě. Skandinávií inspirované myšlenky, čistota designu a udržitelný materiál.

Pořadatel: GIVILI, ABF a.s.

 

Více na https://designshaker.cz/program/