ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 2019
Veletrh okem kamery TV Bydlení


 DESIGN SHAKER PŘÍŠTĚ 26. – 29. 3. 2020!


Na další ročník Design shaker se můžete těšit opět v březnu 2020. Pro ty, kteří nechtějí čekat tak dlouho a hledají něco do svého interiéru máme ještě v termínu 10. – 13. 10. 2019 podzimní veletrh FOR INTERIOR, kde bude také mnoho zajímavého! Přijďte si vybrat nebo se jen inspirovat.Ohlédnutí za vznikem jedné zajímavé expozice
Výsledky ocenění NÁBYTEK ROKU 2019


První den konání veletrhu nábytku a interiérů FOR INTERIOR v Praze Letňanech, byla ve čtvrtek 21. března 2019 v 10:15 hodin vyhlášena cena Asociace českých nábytkářů, NÁBYTEK ROKU 2019. Jedná se o jubilejní desátý oficiální ročník ocenění NÁBYTEK ROKU.

 

VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2019 je lounge křeslo „CHIPS“, kterou pro výrobní společnost TON a.s., navrhla česká designérka Lucie Koldová

 

 

 

Další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou: (řazeno abecedně podle výrobce)

 

Pohovka „MIAMI“, výrobní společnosti Exit 112 s.r.o., design: Ing. Michal Karafiát

 

 

Křesílko „SHELLY“, výrobní společnosti FORM, spol. s r.o., design: Martin Beinhauer

 

 

 

Kancelářské křeslo „HARMONY MODERN“, výrobní společnosti LD SEATING s.r.o., design: Alessandro Novelli

 

 

 

Koupelna „BONBON “, výrobní společnosti LE BON, spol. s r.o., design: René Novák

 

 

 

Křeslo „CA-VA“, výrobní společnosti RIM CZ, design: Kai Stania

 

Židle „PINNA“, výrobní společnosti Santal spol. s r.o., design: Tomáš Bém, Vít FendrychSurovost versus designová jemnost a dokonalost Gallotti&Radice


 

Návštěvníci mohli v České republice poprvé spatřit na živo světově proslulou značku italského nábytku od výrobce Gallotti&Radice, která se v nedávné době prezentovala v Londýně a nyní se chystá s novinkami také do Milána. Bylo možno obdivovat dokonalé detaily v provedení nábytku a precizní zpracování osvětlení zn. Bolle. Světlo ze skleněných koulí bylo zavěšeno na měděné tyči mezi lešeňovými trubkami, kde se obzvlášť vyjímalo a budilo mezi návštěvníky velkou pozornost.

Kdo to o víkendu nestihl, může dorazit na slavnostní otevření showroomu DESIGN LIVING CONCEPT v Karlíně ve středu 17. dubna 2019. Otevřeno bude celý den a kromě nábytku značky Gallotti&Radice se můžete seznámit s celkovou myšlenkou DESIGN LIVING CONCEPT. Showroom je koncipován jako funkční byt, kde v detailu vidíte provedení koupelny, šatny, dřevěněných obkladů a podlah od rakouské firmy Admonter, premiové elektroinstalace firmy Lutron, nebo ony na veletrhu velmi obdivované obrazové tapety Inkiostro Bianco, a mnoho dalšího.

Jste tímto srdečně zváni a těšíme se na Vaši návštěvu

Více o nás na webových stránkách: www.designlivingconcept.cz/ nebo na telefonu 731 229 269.

 

 Zde závěrečná čísla DESIGN SHAKER 2019


Počet vystavovatelů: 88

 

Čistá výstavní plocha (v m2): 2420

 

Počet návštěvníků: 36 534

 

Čistá výstavní plocha jarního souběhu veletrhů (v m2): 17 080

 

Čistá výstavní plocha (v m2): 17 080

Hrubá výstavní plocha jarního souběhu veletrhů (v m2): 32 000

 

Hrubá výstavní plocha (v m2): 32 000Opening s Pavlem Andělem


Ve čtvrtek 21. 3. od 15.00 hod. se uskutečnil na programovém podiu v Hale 3 slavnostní B2B Design shaker Opening s vyhlášením vítězů soutěže Nábytek roku 2019, tradičně pořádané Asociací českých nábytkářů.

Pavel Anděl zahájil Opening přivítáním hostů, kterými byli Ing. arch. Maria Wohlrabová, ředitelka souboru jarních veletrhů, Ing. arch. Hana Medková, kurátorka přehlídky DESIGN SHAKER, Doc. Ferdinand Chrenka, akad. soch. - Vysoká škola výtvarných umení v Bratislavě - Vedoucí ateliéru a předseda odborné komise Grand prix, Iva Bastlová, designérka - expozice vzorový byt „Digitální romantika“, Patrick Heijnen, international account manager společnosti ARTE, Ing. Tomáš Lukeš, tajemník českých nábytkářů a Ing. Martin Čudka - prezident Asociace českých nábytkářů.

Ředitelka souboru veletrhů Maria Wohlrabová seznámila s novinkami letošního souboru veletrhů  a s jejich vývojem. Kurátorka Hanka Medková mluvila o tom, podle jakých kritérií probíhá výběr firem do Design shaker a co ji nejvíce na letošním ročníku zaujalo. Ferdinand Chrenka pohovořil o tom, v čem vidí podobu českého a slovenského designu a uvedl expozici svítidel studentů Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, která byla představena v rámci Světlo v architektuře v Hale 6.

Zajímavé bylo povídání zástupce společnosti ARTE, Patricka Heijnena, který představil a ukázal unikátní kolekci, která vznikla ve spolupráci se značkou MOOI s názvem Extinct Animals, a která byla  poprvé v Česku představena právě v rámci DESIGN SHAKER.

Designérka Iva Bastlová představila svůj projekt Vzorový byt s názvem „Digitální romantika“, který byl umístěn ve Vstupní hale II a jehož byla autorkou. K tomuto projektu pořádala každý den také komentované prohlídky.

Poslední část Openingu patřila zmíněnému vyhlášení vítězů Nábytek roku 2019, kterého se ujali zástupci Asociace českých nábytkářů. 

Ochutnali jsme ten nejlepší koktejl interiérového designu!

 Ohlédnutí za jarním souběhem veletrhů 2019
Druhý den veletrhu se nesl v duchu skandinávského stylu


V rámci veletrhu interiérového designu Design shaker, se v pátek 22. března konal Den ve skandinávském stylu. Den odstartoval slavnostním zahájením za přítomnosti významných hostů. Pozvání přijal kulturní atašé Velvyslanectví Švédska Martin Severýn, zástupce velvyslance Finska a ministerský rada / Deputy Head of Mission of Finland Johanna Salovaara-Dean, president Severské obchodní komory / Nordic Chamber of Commerce Nils Jebens, prezident Asociace českých nábytkářů Martin Čudka, za obchodního oddělení Velvyslanectví Švédska pan Jakub Lelek a za společnost ABF a.s. generální ředitel Tomáš Kotrč a ředitelka obchodního týmu Bydlení Maria Wohlrabová. Celým dnem provázel Pavel Anděl.

Dále se v  rámci tohoto dne představily společnosti, které severské země reprezentovaly na ploše veletrhu a ve spolupráci se zástupci institucí a partnery proběhl tematický doprovodný program plný informací o skandinávských produktech a designu.

Návštěvníci se mohli účastnit těchto přednášek:

 

UDRŽITELNÝ ROZVOJ JAKO SOUČÁST DESIGNOVÉ TVORBY NÁBYTKU, SOUBOR PŘEDNÁŠEK:

Je ekologické myšlení součástí designu?

Demokratický design a aplikace různých aspektů designu v nábytku

IKEA strategie udržitelnosti

Ekologický design obalových materiálů nábytku

Co je certifikace FSC?

Čeští výrobci nábytku - zaměření na náročné tržní segmenty 

Pořadatel: Asociace českých nábytkářů a IKEA Purchasing Services (Czech Republic) spol.

DNA DOBRÉHO DESIGNU JE DNA ZNAČKY BOCONCEPT

pořadatel: BoConcept, přednášející Zoe Shields

 

SAUNOVÁNÍ V SEVERSKÉM STYLU

pořadatel: ČAS (Česká asociace saunérů), přednášející: Pavel Hofrichter, saunový mág a předseda ČAS
 

SEVERSKÝ DESIGN A V ČEM TKVÍ JEHO KOUZLO

pořadatel a přednášející: Hana Kroa

 

Pitný režim tohoto dne zajišťovala islandská voda AQUA ANGELS.

 

 

 Vzorový byt designérky Ivy Bastlové sklidil úspěch!
SOUBĚH VELETRHŮ FOR HABITAT UDĚLIL PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ GRAND PRIX A TOP EXPO


Souběh veletrhů FOR HABITAT, DESIGN SHAKER, FOR GARDEN, FOR INTERIOR, SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY udělil prestižní ceny odborné poroty GRAND PRIX za nejlepší exponáty a TOP EXPO za nejpoutavější expozice. Ocenění vystavovatelé převzali ceny na slavnostním galavečeru druhý den veletrhu. Akce se v PVA EXPO PRAHA konala do neděle 24. března. Oficiálními vozy veletrhů jsou automobily značky FORD.

V hodnotitelské komisi soutěže GRAND PRIX zasedli doc. Ferdinand Chrenka, akad. soch. v roli předsedy, MgA. Roman Kvita, Jan Hejhálek, vydavatel časopisu INTRO, a Kristina Slavíková z BURDA.CZ.

Mezi posuzovaná kritéria patřily technické parametry, progresivní technologie, materiál, energetická úspornost, ekologická hlediska, přednosti a uplatnění na trhu. Komise se rozhodla udělit ceny v rámci soutěže o nejlepší exponát/technologii GRAND PRIX následujícím firmám:

Za veletrh DESIGN SHAKER

1. místo

Firmě: BRIK a.s.

Za: Knihovna ŠTÓS

Zdůvodnění: Vyvážený design navrhnutý s maximálním citem a pokorou

 

2. místo

Firmě: Hafele Czech & Slovakia s.r.o.

Za: Multifunkční zrcadlo

Zdůvodnění: Nekompromisní technologicky inovativní produkt

 

V rámci souběhu veletrhů udílela odborná porota také ceny za nejpoutavější expozice. Kteří vystavovatelé si zasloužili největší uznání profesionálů a získali ocenění TOP EXPO?

 

DESIGN SHAKER– TOP EXPO

EUROPLAC, s.r.o. Za využití prodejního sortimentu při návrhu expozice.Designové kování FORMANI  již podruhé na veletrhu v Praze.
Cenu kurátorky veletrhu DESIGN SHAKER vyhrála firma SAKYPAKY s.r.o.
Inspirujte se na veletrzích bydlení, designu a zahrad


Unikátní souběh veletrhů FOR HABITAT, DESIGN SHAKER, FOR GARDEN, FOR INTERIOR, SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY v rekordní velikosti začal ve čtvrtek 21. 3. přesně na první jarní den! Návštěvníci letňanského PVA EXPO PRAHA mohou až do 24. března čerpat komplexní informace pro zvelebení bydlení na ploše 17 tisíc m2 od téměř šesti set vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. K vidění budou nejen designové novinky a trendy z oblasti nábytku i například světelné techniky, ale také vše potřebné pro zahradu i interiéry.Vyhlášení výsledků NÁBYTEK ROKU 2019 proběhne na tiskové konferenci AČN 21.3.2019
Firma Kartell a její pozvánka na veletrh DESIGN SHAKER!
Aktuální trendy ze zahraničních veletrhů
V neděli 24.3.2019 pro Vás máme přednášku na téma: Umění v interiéru! Prezentující Ivana Špičáková a Jana Šaňáková z Art on Stage
Kompletní přehled DOPROVODNÉHO PROGRAMU!
Architektka Eva Lövenhöferová a její workshop pro veřejnost na téma ´Prostory pro život´.
Chytrý nábytek, který zvětší váš životní prostor – to je REXTA


Největší výhodou modulů REXTA Uno je jejich rozmanité využití  – můžete je využít jako stoličku na sezení pro sebe či návštěvu, dále jako rostoucí konferenční stolek, polici, knihovnu, botník, noční stolek nebo dokonce kuchyňský koutek. A když potřebujete v místnosti prostor na vysávání nebo cvičení, můžete nábytek elegantně uklidit. Stačí naskládat moduly na sebe, čímž vznikne policová skříň, která zabere méně než 1 m2!

Minimalismus v praxi

Jedná se o zcela nový koncept modulového nábytku typu RTA (Ready to Assemble Furniture), který  nepotřebuje žádné kovové spojovací prvky. Kromě toho nás REXTA učí i minimalistickému způsobu života a znovunalezení hodnoty kvalitního nábytku.

Udržitelný design

Nábytek REXTA podporuje udržitelnost a vnímání designu ve všech jeho aspektech: kvalitní materiály, česká výroba, dlouhá životnost, promyšlený a nadčasový design, mnohoúčelové využití. Plně také respektuje ergonomii člověka.

Pro nomády a dobrodruhy

Stoličku REXTA můžete snadno složit do originálního batůžku, který je zároveň i podsedákem na míru pro pohodlnější sezení, a odnést si ji například na návštěvu, kde není dostatek židlí, nebo na kulturní akci, kde se Vám nechce celou dobu stát na nohou.

Více informací naleznete na webu www.rexta.cz."Auto roku 2019 v České republice" na veletrzích bydlení, designu a zahrad


Ford Motor Company, s.r.o. jako titulární partner společnosti ABF, a.s. si Vás dovoluje pozvat na prezentaci vozů ve Vstupní hale I. Hlavní hvězdou bude Auto roku 2019 v České republice – Ford Focus. Společnost mu budou dělat např. 8–9místné Tourneo Custom, nejprodávanější fordí SUV model Kuga a snad nejsportovnější MPV model S-MAX. Přítomní specialisté z Ford Kačmáček Vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění. Při příležitosti těchto veletrhů je připravena zvýhodněná nabídka. Více o vozech na www.ford.cz.Komentované prohlídky s designérkou
Náš DEN VE SKANDINÁVSKÉM STYLU podpořil i SKANDINÁVSKÝM DůM
Doprovodný program - DEN VE SKANDINÁVSKÉM STYLU
Doprovodný program


DOPROVODNÝ PROGRAM MEDIA CAFÉ

 

 

 

DEN VE SKANDINÁVSKÉM STYLU

 

DIGITÁLNÍ BYT 

Komentované prohlídky KAŽDÝ DEN od 13:30 hodOdpočítáváme dny!
Kartell si k sedmdesátinám nadělil unikátní novinku: židli Matrix
ALAX na Design Shakeru: přehlídka skandinávského designu